Wtorek, 24 październik 2017 
Imieniny:

Gimnazjum Publiczne Nr 2
im. Józefa Elsnera w Grodkowie

 

49-200 Grodków ul. Mickiewicza 10 tel. (77) 415-54-34

e-mail: g2grodkow@wodip.opole.pl


Marzec 2017 r.

MARZEC 2017

 

31 III

XVIII Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii” w roku szkolnym 2016/2017.
Udział wzięło 23 uczniów z klas I – III.
Tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyła Julia Bogucka (kl. III a).
Pozostałe wyniki:
II miejsce Michał Bogucki (kl. III a)
III miejsce
Paweł Schie (kl. II b)
IV miejsce Ewa Michalska (kl. III a)
V miejsce
Marcelina Białek (kl. II a)
VI miejsce Małgorzata Majka (kl. II I b)
VII miejsce Klaudia Płonka (kl. II a)
VIII miejsce Martyna Delipacy (kl. III a)
IX miejsce Zuzanna Ślimak (kl. II a)
X miejsce Miłosz Czaniecki (kl. I a).
A ponadto: Julia Kowalczuk (kl. III b), Piotr Siwiec (kl. III b), Malwina Misztal (kl. I a), Wiktoria Guzik (kl. I a), Wiktoria Turkowyd (kl. I b), Marta Stańco (kl. II b), Lucja Ubik (kl. I b), Jakub Hakało (kl. I a), Martyna Starzyńska (kl. I a), Agnieszka Próchnicka (kl. II b), Weronika Jagusz (kl. I b), Klaudia Świętoniowska (kl. I a) i Marta Włoch (kl. I a).
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Danuta Zaryczańska.

27 III

Spektakl teatralny pt. „Mały książę”.
Uczniowie klas I – III obejrzeli spektakl teatralny zaprezentowanym przez aktorów z Teatru „Neon” z Wrocławia. Zorganizowała Krystyna Włoch. 

 

27 III

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych.
Spotkanie uczniów klas III z przedstawicielami z Liceum Plastycznego w Nysie oraz z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodkowie.
Zorganizowała Krystyna Włoch.

 

24 - 26 III

Trzydniowy biwak harcerski w Brzegu.
W programie m.in.:
- udział w Hufcowym Festiwalu Piosenki Zuchowej, Harcerskiej i Szantowej, w którym zajęli czołowe miejsca: w kategorii drużyn starszoharcerskich i wędrowniczych - piosenka harcerska I miejsce i piosenka szantowa II miejsce oraz w kategorii solista I miejsce;
- rekreacja na basenie;
- udział w pokazie walki rycerskiej Bractwa Chorągwi Piastów Śląskich.
Udział wzięło 15 harcerzy, w tym 3 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami. Wyjazd zorganizowali Krzysztof Pędziwiatr i Beata Garncarz.

 

21 III

Szkolny Festiwal Projektów.
Odbyła się publiczna prezentacja projektów edukacyjnych - efektów pracy siedmiu zespołów uczniowskich klas II. Koordynator Danuta Zaryczańska. 

 

20 - 22 III

Zajęcia profilaktyczne.
Uczniowie klas I – II wzięli udział w warsztatach profilaktycznych dotyczących profilaktyki uzależnień oraz zagrożeń w sieci, które zostały przeprowadzone przez trenerów z Centrum Działań Profilaktycznych z Gdowa koło Krakowa. Zorganizowała Krystyna Włoch. 

 

20 III

Apel z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn.
Krótki program artystyczny przygotowali i zaprezentowali uczniowie klas I – III  pod kierunkiem Beaty Garncarz.

 

18 III

Piłka nożna chłopców.
W zawodach gminnych II miejsce.
Drużyna w składzie:
Dominik Hadzicki (kl. III c), Dawid Jahn (kl. III c), Patryk Fabicki (kl. III b),  Tomasz Krząstek (kl. III b), Błażej Lewiński (kl. III b), Miłosz Myszkiewicz (kl. III b), Dawid Waliduda (kl. III b), Oskar Strzałkowski (kl. II a), Artur Zaczka (kl. I a) i Jan Świderski (kl. I b).
Opiekun drużyny: Robert Prokop.

 

15 III

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – eliminacje szkolne.
Udział wzięło 12 uczniów klas I – III spośród których wyłoniono drużynę, która reprezentować będzie szkołę w eliminacjach gminnych:
Kajetan Kowal (kl. III c), Julia Dominikowska (kl. III c) i Michał Bogucki (kl. III a).
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Genowefa Zacierka - Jóźków.

 


14 III

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski.
Dwie nasze uczennice: Dominika Borkowska z klasy III a i Weronika Jagusz z klasy I b wzięły udział w eliminacjach gminnych, których organizatorem był Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie:
- w kategorii recytacja
II miejsce -
Dominika Borkowska i zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych; uczennicę przygotowała Danuta Zaryczańska;
- w kategorii poezja śpiewana
II miejsce -
Weronika Jagusz i zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych.

 

13 III

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych.
Spotkanie uczniów klas III z przedstawicielami z Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie i Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie. Zorganizowała Krystyna Włoch.

 

11 III

Turniej Futsalu Dziewcząt o Puchar Kierownika OKiR.
W zawodach dziewczęta zajęły I miejsce.
Drużyna w składzie:
Gabriela Pasławska (kl. III b), Kaja Laszkiewicz (kl. II a), Klaudia Płonka (kl. II a), Emilia Gul. (kl. II a), Wiktoria Duś (kl. II a), Dominika Bieńkowska (kl. I a), Klaudia Świętoniowska (kl. I a) i Wiktoria Turkowyd (kl. I b).
Opiekun drużyny: Robert Prokop.

10 - 12 III

Trzydniowy biwak harcerski w naszej szkole.
W programie m.in.:
- wyjazd do kina do Wrocławia na film pt. „Był sobie pies”;
- zajęcia plastyczne, na których wykonywano ozdoby i stroiki na kiermasz wielkanocny.
Udział wzięło 15 harcerzy, w tym 4 uczniów naszej szkoły.

Zorganizowali Krzysztof Pędziwiatr, Beata Garncarz i Maria Zioła. 

 

4 III

Piłka siatkowa chłopców.
W zawodach powiatowych III miejsce.
Drużyna w składzie:
Łukasz Białowąs (kl. III c),  (kl. II c), Dawid Koczwara (kl. II c), Kacper Rak (kl. II c), Aleksander Fiałkowski (kl. I b) i Maciej Harchala (kl. I b).
Opiekunowie drużyny: Jolanta Rzepecka–Lejczak i Robert Prokop.

 

3 III

Wojewódzki Konkurs Biologiczny.
Naszą szkołę w eliminacjach wojewódzkich reprezentowała jedna uczennica z klasy III c; Julia Dominikowska i zdobyła miano laureata (zwolniona z egzaminu gimnazjalnego z zakresu przedmiotów przyrodniczych).
Opiekun uczennicy: Barbara Kabaj.

Gimnazjum Publiczne Nr 2

im. Józefa Elsnera w Grodkowie

49-200 Grodków, ul. Mickiewicza 10

tel. (77) 415-54-34

  • Data aktualizacji: 2017-06-30 13:39:48
  • Licznik odwiedzin: 507959