Piątek, 15 grudzień 2017 
Imieniny:

Gimnazjum Publiczne Nr 2
im. Józefa Elsnera w Grodkowie

 

49-200 Grodków ul. Mickiewicza 10 tel. (77) 415-54-34

e-mail: g2grodkow@wodip.opole.pl


Maj 2017 r.

MAJ 2017

30 V

XI Szkolny Konkurs o Świętym Janie Pawle II – Papieżu-Polaku.
Udział wzięło 10 uczniów z klas I – III.
Wyniki:
I miejsce – Dawid Waliduda (kl. III b)
II miejsce – Miłosz Czaniecki (kl. I a) i Piotr Siwiec (kl. III b)
III miejsce – Korneliusz Sobel (kl. III b) i Patryk Fabicki (kl. III b)
IV miejsce – Błażej Lewiński (kl. III b), Angelika Biss (kl. III b) i Wiktoria Biskup (kl. II b)
V miejsce – Klaudia Mazur (kl. II b) i Klaudia Świętoniowska (kl. I a).
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Grażyna Ksiądzyna.

29 V

Okręgowa Olimpiada Wiedzy o Czerwonym Krzyżu.
Organizator: Zarząd Rejonowy i Wojewódzki PCK).
Naszą szkołę w etapie rejonowym reprezentowało trzech uczniów: Miłosz Czaniecki (kl. I a), Klaudia Świętoniowska (kl. I a) i Zuzanna Ślimak (kl. II a). Uczniów przygotowała Krystyna Włoch.

 

26 – 28 V

Trzydniowy biwak harcerski. 
Udział wzięło 35 harcerzy, w tym 9 uczniów naszej szkoły.
W programie m.in.: przygotowanie i obsługa punktów rekreacyjno – sportowych podczas imprezy integracyjnej zorganizowanej przez Przedszkole Nr 2 w Grodkowie, gra terenowa na terenie miasta Grodków.
Zorganizowali: Krzysztof Pędziwiatr, Beata Garncarz i Maria Zioła.

 

24 V

Wycieczka do Mosznej.
Udział wzięło 15 uczniów z klas I – III.
W programie m.in.:
- spotkanie z Zarządem Sejmiku Województwa Opolskiego i wręczenie drobnych upominków wraz z życzeniami z okazji Dni Samorządu Terytorialnego
- zwiedzanie zamku i sąsiadującego z nim parku
Wyjazd zorganizowali Krzysztof Pędziwiatr i Beata Garncarz.

 

23 V

XXIII Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej Szkół.
Organizator: Ośrodek Rekreacji i Kultury w Grodkowie.

Nasza szkoła zdobyła I miejsce w kategorii plastyka.
Zostały wystawione prace uczniów: Kacpra Kowala (kl. III c), Rafaeli Słodkowskiej (kl. III c), Martyny Jóźków (kl. III a), Marceliny Wach (kl. III a), Pawła Schie (kl. II b) i Wiktorii Guzik (kl. I a).
Przygotowała Jolanta Birecka.

 

23 V

XI Szkolny Konkurs na Plakat „Moja pierwsza książka”.
Udział wzięła 1 uczennica z kl. I a: Klaudia Świętoniowska.
Konkurs zorganizowała Krystyna Włoch.

20 V

Wyjazd na Górę Św. Anny.
W programie m.in.: udział w uroczystych obchodach wojewódzkich rocznicy III Powstania Śląskiego
Udział wzięło ok. 50 harcerzy, w tym 19 harcerzy z drużyny z naszej szkoły.
Wyjazd zorganizował Krzysztof Pędziwiatr.

 

15 V

Szkolny Konkurs na Plakat o Treści Ekologicznej.
Udział wzięło 5 uczniów z klas I – III.
Wyniki:
I miejsce Miłosz Czaniecki (kl. I a)
II miejsce Marcelina Białek (kl. II a), Karolina Chudoba (kl. II a), Ewa Michalska (kl. III a)
i Klaudia Świętoniowska (kl. I a)
Konkurs zorganizowały i przeprowadziły Barbara Kabaj i Gabriela Kotas. Prace oceniła Jolanta Birecka.

15 V

XIII Szkolny Konkurs Wiedzy o Józefie Elsnerze.
Udział wzięło 16 uczniów z klas I – III.
Wyniki:
I miejsce Paweł Schie (kl. II b)
II miejsce Wiktoria Biskup (kl. II b)
III miejsce Klaudia Mazur (kl. II b)
 IV miejsce Martyna Jóźków (kl. III a)
V miejsce Patryk Fabicki (kl. III b)
VI miejsce Dominika Borkowska (kl. III a) i Mateusz Miłuch (kl. I b)
a ponadto:
Marek Gaik (kl. I b), Miłosz Koliński (kl. III b), Miłosz Myszkiewicz (kl. III b), Julia Bogucka (kl. III a), Wojciech Dudzik (kl. II b), Marcelina Wach (kl. III a), Dawid Waliduda (kl. III b), Amelia Grzywnowicz (kl. II a), Kamila Gluza (kl. III a).
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Krystyna Włoch.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców i uczestników wykonał Krzysztof Pędziwiatr.

 

15 V

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych.
Spotkanie uczniów klas III z przedstawicielami z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Budowlanych  w Brzegu. Zorganizowała Krystyna Włoch.

 

11 V

XIII Szkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej.
Udział wzięło 7 uczniów z klas I – III.
Wyniki:
I miejsce Ewa Michalska (kl. III a)
II miejsce Kajetan Kowal (kl. III c)
III miejsce Karolina Chudoba (kl. II a)
a ponadto: Zuzanna Ślimak (kl. II a), Julia Dzierżypolska (kl. I b), Łukasz Białowąs (kl. III c) i Mateusz Miłuch (kl. I b).
Konkurs zorganizowały i przeprowadziły Barbara Kabaj i Gabriela Kotas.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców i uczestników wykonał Krzysztof Pędziwiatr.

 

10 V

IV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża dla Szkół Gimnazjalnych.
Naszą szkołę w etapie rejonowym reprezentowała drużyna w składzie: Ewa Michalska (kl. III a), Małgorzata Majka (kl. III b), Julia Dominikowska (kl. III c), Michał Bogucki (kl. III a) i Kajetan Kowal (kl. III c), która zajęła II miejsce. Uczniów przygotowała Agnieszka Zawada.

 

10 V

Spotkanie profilaktyczne.

W spotkaniu z podróżnikiem, terapeutą Mariuszem Kurcem pt. „Człowiek w drodze – własne świadectwo” udział wzięli uczniowie klas I-  III.
Zorganizowała Krystyna Włch.

 

 

 

9 V

XVII Szkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej.
Udział wzięło 21 uczniów z klas I – III.
Wyniki:
w kategorii klas pierwszych
I miejsce Miłosz Czaniecki (kl. I a)
II miejsce Maciej Grzybowski (kl. I a)
III miejsce Adam Kowalczyk (kl. I a) i Martyna Starzyńska (kl. I a)
a ponadto: Maciej Siwiec (kl. I a), Szymon Jurek (kl. I a) I Klaudia Świętoniowska (kl. I a)
w kategorii klas drugich
I miejsce
Klaudia Płonka (kl. II a) 
II miejsce Paweł Schie (kl. II b)
III miejsce Zuzanna Ślimak (kl. II a)
a ponadto: Natalia Ryłko (kl. II b), Marcelina Białek (kl. II a), Wiktoria Biskup (kl. II b), Tomasz Gaik (kl. II b), Dominik Brączek (kl. II b) i  Sebastian Bongilaj (kl. II b)
w kategorii klas trzecich
I miejsce
Michał Bogucki (kl. III a)
II miejsce Ewa Michalska (kl. III a)
III miejsce Oliwier Masłowski (kl. III b)
a ponadto: Patryk Fabicki (kl. III b) i Dawid Waliduda (kl. III b).
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Barbara Broda.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców i uczestników wykonał Krzysztof Pędziwiatr


8 V

Gminny Konkurs „Z przeszłości i teraźniejszości Miasta i Gminy Grodków”.
Organizator: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny.
Wyniki:
I miejsce drużyna w składzie: Marcelina Białek (kl. II a), Alicja Gardas (kl. II a) i Klaudia Płonka (kl. II a). Uczniów przygotowała Krystyna Włoch.
II miejsce drużyna w składzie: Wiktoria Biskup (kl. II b), Klaudia Mazur (kl. II b) i Paweł Schie (kl. II b). Uczniów przygotowała Jadwiga Sikorska.

6 V

Gra miejska „Książęce manewry” w Brzegu.
Udział wzięło 6 harcerzy, celem było zorganizowanie i obsługa punktu na jednej z tras gry. Zadaniem uczestników było oddanie strzałów do celu, a także pokonanie trasy na nartach.
Zorganizowali Krzysztof Pędziwiatr i Beata Garncarz.

 

3 V

Gminne obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 – Maja.
W gminnych obchodach udział wzięli:
- poczet sztandarowego szkoły; opiekun Grażyna Białek;
- delegacja harcerzy; opiekunowie: Krzysztof Pędziwiatr i Beata Garncarz.

Gimnazjum Publiczne Nr 2

im. Józefa Elsnera w Grodkowie

49-200 Grodków, ul. Mickiewicza 10

tel. (77) 415-54-34

  • Data aktualizacji: 2017-06-30 13:39:48
  • Licznik odwiedzin: 533751