Wtorek, 24 październik 2017 
Imieniny:

Gimnazjum Publiczne Nr 2
im. Józefa Elsnera w Grodkowie

 

49-200 Grodków ul. Mickiewicza 10 tel. (77) 415-54-34

e-mail: g2grodkow@wodip.opole.pl


Kwiecień 2017 r.

KWIECIEŃ 2017

28 IV – 23V

Biwak harcerski w Brzegu z okazji Dni Księstwa Brzeskiego. 
Udział wzięło 32 harcerzy, w tym 11 uczniów naszej szkoły.
W programie m.in.: udział w Dniach Księstwa Brzeskiego, m.in. w wyborach księżnej Brzegu, imprezach kulturalnych: występ kabaretu Łowcy. B, koncerty: Michała Szpaka, Kamila Bednarka, zespołu Red Lips; wyjście na krytą pływalnię, udział w grze terenowej, a także udział w uroczystych obchodach Dnia Flagi RP.
Zorganizowali: Krzysztof Pędziwiatr, Beata Garncarz i Maria Zioła.

 

25 IV

Trzydniowa wycieczka turystyczno – krajoznawcza Szlakiem Początków Państwa Polskiego.
W programie wycieczki m.in.:
pierwszy dzień: Dziekanowice: lekcja terenowa (trzy lekcje warsztatowe: „Moda w średniowieczu”, „Mały archeolog”, „Gliniany świat wyobraźni”); Ostrów Lednicki: zwiedzanie Muzeum Pierwszych Piastów; Gniezno: zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego, Katedry Gnieźnieńskiej;
drugi dzień: Biskupin: Gród w Biskupinie, zwiedzanie skansenu, przejazd kolejką wąskotorową na trasie Biskupin – Wenecja; Wenecja: zwiedzanie muzeum Kolejki Wąskotorowej;
trzeci dzień: Kórnik: zwiedzanie zabytkowej rezydencji historycznych rodów Górków i Działyńskich; Puszczyków: zwiedzanie Muzeum Arkadego Fiedlera.
W wycieczce udział wzięło 58 uczniów z klas II a, II b, III a, III b i III c. Wyjazd zorganizowali wychowawcy klas.
Kierownik wycieczki: Jolanta Birecka, opiekunowie: Jolanta Rzepecka-Lejczak, Robert Prokop, Danuta Zaryczańska i Genowefa Zacierka-Jóźków.

 

25 IV

Badania kompetencji uczniów klas I i II – część matematyczno - przyrodnicza.

25 IV

Konkurs Historyczny „Powstanie nowożytnego świata – Europa i świat od końca XV do XVII wieku”  - eliminacje powiatowe.
Organizator: I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu pod patronatem Starosty Brzeskiego.
W konkursie wzięło udział 21 gimnazjalistów z 5 szkół gimnazjalnych z powiatu brzeskiego. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Kajetan Kowal z klasy III c, Ewa Michalska, Martyna Jóźków i Michał Bogucki z klasy III a.
Wyniki indywidualne:
I miejsce  - Kajetan Kowal (kl. III c)
II miejsce
– Ewa Michalska (kl. III a)
V miejsce
– Michał Bogucki (kl. III a)
VI miejsce – Martyna Jóźków (kl. III a).
Ponadto szkoła zdobyła I miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Uczniów przygotowywała Jadwiga Sikorska, a opiekę nad uczniami sprawowała Danuta Zaryczańska. 

 

24 IV

Badania kompetencji uczniów klas I i II – część humanistyczna.

 

24 IV

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych.
Spotkanie uczniów klas III z przedstawicielami z Liceum Ogólnokształcącego Carolinum w Nysie. Zorganizowała Krystyna Włoch.

 

24 IV

XI Szkolny Konkurs Plastyczny „Projekt okładki na ulubioną książkę”.
Wyróżnionych zostało 15 uczniów z klas I – III.
Wyniki:
I miejsce: Wiktoria Guzik (kl. I a), Paweł Schie (kl. II b) i Martyna Jóźków (kl. III a)
II miejsce: Julia Brączek (kl. III c), Marcelina Wach (kl. III a) i Natalia Ryłko (kl. II b)
III miejsce: Klaudia Płonka (kl. II a) i Julia Dominikowska (kl. III c)
Wyróżnienia: Marta Stańco (kl. II b), Miłosz Czaniecki (kl. I a), Klaudia Mazur (kl. II b), Julia Pawelec (kl. II b), Alicja Gardas (kl. II a), Agnieszka Próchnicka (kl. II b) i Klaudia Świętoniowska (kl. I a).
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Jolanta Birecka.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców wykonał Krzysztof Pędziwiatr.

 

22 IV

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Naszą szkołę w eliminacjach powiatowych reprezentowała drużyna w składzie: Kajetan Kowal (kl. III c), Julia Dominikowska (kl. III c) i Michał Bogucki (kl. III a), która zajęła III miejsce.
Uczniów przygotowała Genowefa Zacierka - Jóźków.

 

21 IV

Egzamin gimnazjalny uczniów klas III.
Język obcy nowożytny: język angielski na poziomie podstawowym i rozszerzonym i język niemiecki na poziomie podstawowym.

 

20 IV

Egzamin gimnazjalny uczniów klas III.
Część matematyczno – przyrodnicza: matematyka i przedmioty przyrodnicze.

 

19 IV

Egzamin gimnazjalny uczniów klas III.
Część humanistyczna: język polski, historia i wiedza o społeczeństwie.

 


10 IV

Apel dla uczniów klas III.
Procedury i organizacja egzaminu gimnazjalnego.

 

9 IV

XV Jarmark Polsko – Czeskiej Tradycji Wielkanocnej.
Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Grodkowie.
Nasza szkoła eksponowała ręcznie wykonane tradycyjne ozdoby świąteczne i stroiki przez harcerzy z drużyny harcerskiej działającej przy gimnazjum – opiekunowie: Beata Garncarz, Krzysztof Pędziwiatr i Maria Zioła.

8 IV

Piłka nożna dziewcząt.
W zawodach gminnych I miejsce.
Drużyna w składzie:
Gabriela Pasławska (kl. III b), Zuzanna Cichocka (kl. II b), Klaudia Mazur (kl. II b), Julia Pawelec (kl. II b), Wiktoria Duś (kl. II a), Kaja Laszkiewicz (kl. II a), Klaudia Płonka (kl. II a), Martyna Starzyńska (kl. I a), Klaudia Świętoniowska (kl. I a), Wiktoria Turkowyd (kl. I b).
Drużyna zakwalifikowała się do rozgrywek na wyższym szczeblu.
Opiekun drużyny: Robert Prokop.

 

7 – 9 IV

Trzydniowy biwak harcerski w naszej szkole. 
Udział wzięło 25 uczestników, w tym 14 uczniów naszej szkoły.
Zorganizowali: Krzysztof Pędziwiatr, Beata Garncarz i Maria Zioła.

7 IV

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski.
Organizator: Brzeski Dom Kultury.
Naszą szkołę w eliminacjach powiatowych reprezentowały dwie uczennice: Dominika Borkowska z klasy III a i Weronika Jagusz z klasy I b.
Wyniki:
- w kategorii recytacja
III miejsce -
Dominika Borkowska; uczennicę przygotowała Danuta Zaryczańska.

4 IV

Spotkania wychowawców klas I – III z rodzicami.
W klasowych spotkaniach uczestniczyło 65 rodziców, co stanowi 44,8% ogółu.

 

4 IV

XIII Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych.
Udział wzięło 10 uczniów z klas III.
Wyniki:
I miejsce Michał Bogucki (kl. III a)
II miejsce Julia Dominikowska (kl. III c)
III miejsce Ewa Michalska (kl. III a)
IV miejsce Martyna Jóźków (kl. III a)
V miejsce Kajetan Kowal (kl. III c).
A ponadto:
Julia Kowalczuk (kl. III b), Małgorzata Majka (kl. III b), Oliwier Masłowski (kl. III b), Piotr Siwiec (kl. III b) i Miłosz Koliński (kl. III b).
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Grażyna Białek.

 

3 IV

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Naszą szkołę w eliminacjach gminnych reprezentowała drużyna w składzie: Kajetan Kowal (kl. III c), Julia Dominikowska (kl. III c) i Michał Bogucki (kl. III a), która zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do etapu powiatowego.
Uczniów przygotowała Genowefa Zacierka - Jóźków.

 

3 IV

Okręgowa Olimpiada Wiedzy o Czerwonym Krzyżu.
Eliminacje szkolne. Udział wzięło 13 uczniów klas I – III.
Wyniki:
I miejsce – Klaudia Świętoniowska  (kl. I a)
II miejsce – Miłosz Czaniecki (kl. I a)
III miejsce – Zuzanna Ślimak (kl. II a)
IV miejsce – Dominika Borkowska (kl. III a), Martyna Starzyńska (kl. I a), Patryk Fabicki (kl. III b), Ewa Michalska (kl. III a)
a ponadto:
Oskar Brączek (kl. I a), Wiktoria Biskup  (kl. II b), Szymon Jurek (kl. I a), Miłosz Koliński (kl. III b), Julia Kowalczuk (kl. III b) i Klaudia Mazur (kl. II b).
Do etapu rejonowego zakwalifikowało się trzech uczniów: Klaudia Świętoniowska  (kl. I a), Miłosz Czaniecki (kl. I a) i Zuzanna Ślimak (kl. II a).
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Krystyna Włoch.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców i uczestników wykonał: Krzysztof Pędziwiatr.


 

Gimnazjum Publiczne Nr 2

im. Józefa Elsnera w Grodkowie

49-200 Grodków, ul. Mickiewicza 10

tel. (77) 415-54-34

  • Data aktualizacji: 2017-06-30 13:39:48
  • Licznik odwiedzin: 507943