Aktualności 2016/2017

Wrzesień 2016

WRZESIEŃ 2016

 

22 IX

ENERGYLANDIA Park Rozrywki w Zatorze.
Grupa 20 uczniów z klas I – III pojechała na jednodniową wycieczkę do największego parku rozrywki do miejscowości Zator w woj. małopolskim.
Wyjazd zorganizował Krzysztof Pędziwiatr, a ponadto opiekę sprawowały Beata Garncarz i Maria Zioła.

 

20 IX

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
Grupa 15 harcerzy z 14 DH „Zadyma” przy GP Nr 2 współuczestniczyła w organizacji imprezy dla przedszkolaków z gminy Grodków. Harcerze przygotowali dla maluchów stanowiska z zabawami i grami rekreacyjnymi. Była zabawa z chustą animacyjną, przejście przez tunel, rzuty do kosza oraz do bramki, malowanie twarzy. Każdy z przedszkolaków otrzymał również watę na jednym z punków harcerskich.
Zorganizowały: Maria Zioła i Beata Garncarz.

20 IX

Spotkania wychowawców klas z rodzicami.
W klasowych spotkaniach uczestniczyło 94 rodziców, co stanowi 63,5% ogółu.

 

12 IX  

Apel dla uczniów klas I.
Tematyka: zasady bezpieczeństwa w szkole, zwolnienia z obowiązkowych zajęć edukacyjnych, pomoc uczniom, procedury postępowania w nagłych sytuacjach, prawa                    i obowiązki uczniów.

 

3 IX

70. rocznica mordu na żołnierzach Zgrupowania Partyzanckiego Narodowych Sił Zbrojnych VII Okręgu w Starym Grodkowie przez UB, NKWD. 
W uroczystościach wzięła udział reprezentacja około 70 harcerzy, w tym 20 harcerzy z 14 DH „Zadyma” przy GP Nr 2 pod opieką Krzysztofa Pędziwiatra, Beaty Garncarz i Marii Zioły, a także poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką Grażyny Białek.

 

3 IX

Biblioteka szkolna.
W akcji NARODOWE CZYTANIE „QUO VADIS” zorganizowanej na terenie gminy przez Bibliotekę Miejską w Grodkowie udział wzięło ośmiu harcerzy z 14 DH „Zadyma” przy GP Nr 2, w tym pięć uczennic naszej szkoły.
Młodzież przygotowała i zorganizowała Beata Garncarz.

 

2 - 4 IX

Biwak harcerski w naszej szkole.
Udział wzięło około 70 harcerzy z Grodkowa, Brzegu i Skoroszyc, w tym 20 harcerzy z naszej szkoły.
Zorganizowali: Krzysztof Pędziwiatr, Beata Garncarz i Maria Zioła.

1 IX

77. rocznica wybuchu II wojny światowej.
W powiatowych obchodach udział wzięła pięcioosobowa reprezentacja 14 DH „Zadyma” przy GP Nr 2, w tym cztery uczennice naszej szkoły z opiekunami: Krzysztofem Pędziwiatrem, Beatą Garncarz i Marią Ziołą.

 

1 IX

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017 połączona z pasowaniem uczniów klas pierwszych na gimnazjalistów.

 

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikowała: Ania
e-mail: bok@pro3w.pl
Data publikacji: 2016-09-09 09:14:00
Data ostatniej aktualizacji: 2016-09-29 02:00Aktualizacja dokonana przez:

Październik 2016

PAŹDZIERNIK 2016

 


29 X

Unihokej dziewcząt.
W zawodach powiatowych I miejsce.
Drużyna w składzie:
Gabriela Pasławska (kl. III b), Karolina Chudoba (kl. II a), Wiktoria Duś (kl. II a), Emilia Gul (kl. II a),  Klaudia Płonka (kl. II a), Kaja Laszkiewicz (kl. II a), Wiktoria Biskup (kl. II b), Dominika Bieńkowska (kl. I a), Klaudia Świętoniowska (kl. I a) i Wiktoria Turkowyd (kl. I b).
Drużyna zakwalifikowała się do półfinału wojewódzkiego.
Opiekun drużyny: Robert Prokop.

29 X

Halowa piłka ręczna dziewcząt.
W zawodach gminnych II miejsce.
Drużyna w składzie:
Barbara Garncarz (kl. III a), Gabriela Pasławska (kl. III b), Marcelina Białek (kl. II a), Wiktoria Duś (kl. II a), Amelia Grzywnowicz (kl. II a), Wiktoria Biskup (kl. II b), Klaudia Mazur (kl. II b), Julia Pawelec (kl. II b), Natalia Terlecka (kl. I b) i Wiktoria Turkowyd (kl. I b).
Halowa piłka ręczna chłopców.
W zawodach gminnych II miejsce.
Drużyna w składzie:
Michał Bogucki (kl. III a), Patryk Fabicki (kl. III b), Tomasz Krząstek (kl. III b), Błażej Lewiński (kl. III b), Miłosz Myszkiewicz (kl. III b), Dawid Waliduda (kl. III b), Dominik Hadzicki (kl. III c), Paweł Makuła (kl. III c), Kacper Curyl (kl. II a), Oskar Strzałkowski (kl. II a), Aleksander Fiałkowski (kl. II b) i Kacper Derylak (kl. I b).
Drużyny zakwalifikowały się do rozgrywek wyższego szczebla.
Opiekunowie drużyn: Jolanta Rzepecka–Lejczak i Robert Prokop.

28 X

Jednodniowa wycieczka dydaktyczno - turystyczna do Pszczyny - Oświęcimia.
W programie wycieczki m.in.: zwiedzanie zamku w Pszczynie, zwiedzanie Muzeum Auschwitz – Birkenau byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady w Oświęcimiu. W wycieczce udział wzięło 43 uczniów z klas II - III. Wyjazd zorganizowały: Grażyna Białek i Krystyna Włoch. Kierownik wycieczki: Krystyna Włoch. Opiekunowie: Grażyna Białek, Małgorzata Dresler i Barbara Broda.

 

26 X

Wojewódzki Konkurs Fizyczny.
Eliminacje szkolne. Udział wzięło 8 uczniów z klas III.
Wyniki:
I miejsce – Kajetan Kowal (kl. III a), Ewa Michalska (kl. III a) i Martyna Jóźków (kl. III a)
II miejsce – Julia Dominikowska (kl. III c) i Katarzyna Marecik (kl. III c) 
III miejsce – Paweł Makuła (kl. III c)
a ponadto:
Julia Brączek (kl. III c) i Piotr Siwiec (kl. III b).   
Do eliminacji gminnych zakwalifikowało się trzech uczniów: Kajetan Kowal (kl. III a), Ewa Michalska (kl. III a) i Martyna Jóźków (kl. III a).
Konkurs zorganizowała Genowefa Zacierka-Jóźków.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców i uczestników wykonał Krzysztof Pędziwiatr.


24 X

Apel dla uczniów klas I.
Prezentacja sylwetki Patrona Szkoły – Józefa Elsnera przez uczniów klasy III a i II b przygotowana pod kierunkiem Grażyny Białek i Krystyny Włoch.

 

22 X

Halowa piłka nożna dziewcząt.
W zawodach gminnych II miejsce.
Drużyna w składzie:
Gabriela Pasławska (kl. III b), Klaudia Płonka (kl. II a), Kaja Laszkiewicz (kl. II a), Klaudia Mazur (kl. II b), Julia Pawelec (kl. II b), Dagmara Perlińska (kl. II b), Klaudia Świętoniowska (kl. I a) i Wiktoria Turkowyd (kl. I b).
Halowa piłka nożna chłopców.
W zawodach gminnych II miejsce.
Drużyna w składzie:
Patryk Fabicki (kl. III b), Tomasz Krząstek (kl. III b), Błażej Lewiński (kl. III b), Miłosz Myszkiewicz (kl. III b), Dawid Waliduda (kl. III b), Dominik Hadzicki (kl. III c), Dawid Jahn (kl. III c), Natan Naspiński (kl. III c), Oskar Strzałkowski (kl. II a).
Opiekunowie drużyn: Jolanta Rzepecka–Lejczak i Robert Prokop.

21 – 23 X

Trzydniowy biwak harcerski w naszej szkole.
Udział wzięło 45 uczestników, w tym 23 uczniów i 3 absolwentów naszego gimnazjum oraz 19 uczestników z Zespołu Szkół w Skoroszycach, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 i Gimnazjum Publicznego Nr 1 w Grodkowie.
W programie biwaku m.in.: zajęcia „Prawo harcerskie”, zajęcia plastyczne, wokalne, asekuracji wspinaczkowej (rodzaje węzłów), pierwszej pomocy, a także gra terenowa oraz kominek.
Zorganizowali: Beata Garncarz i Krzysztof Pędziwiatr. Opiekę sprawowała także Maria Zioła.

 

17 X 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego.
W wyborach udział wzięło 150 uczniów i pracowników szkoły. Jak co roku poprzedziła je kampania przedwyborcza, podczas której kandydaci do Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali się na plakatach wywieszonych na tablicach szkolnych.
Wybory przeprowadziła komisja w składzie: Dominika Borkowska (kl. III a), Julia Bogucka(kl. III a), Marcelina Białek (kl. II a), Klaudia Plonka (kl. II a). Nad przebiegiem czuwała opiekunka Samorządu Uczniowskiego Barbara Broda.
Wyniki wyborów są następujące:

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO  W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
Przewodnicząca: Martyna Jóźków (kl. III a)
Z-ca przewodniczącej: Jan Świderski (kl. I b)
Poczet sztandarowy:
1. skład:
Martyna Delipacy (kl. III a)
Julia Kowalczuk (kl. III b)
Michał Bogucki (kl. III a)
2. skład:
Zuzanna Ślimak (kl. II a)
Klaudia Mazur (kl. II b)
Maksymilian Śleboda (kl. II a)
3. skład:
Martyna Starzyńska (kl. I a)
Wiktoria Turkowyd (kl. I b)
Miłosz Czaniecki (kl. I a)

 

17 X

Apel dla uczniów klas II.
Zasady i warunki organizacji zespołowych projektów edukacyjnych. Informację dla uczniów przygotowała i zaprezentowała koordynator szkolnych projektów edukacyjnych Danuta Zaryczańska.

 

17 X

Spotkanie uczniów klas I z funkcjonariuszami Straży Miejskiej.
Tematyką spotkania było m.in.: zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podczas oczekiwania na przystankach autobusowych; uczniowie otrzymali opaski odblaskowe.
Zorganizowała pedagog szkolny - Krystyna Włoch.


14 X

Gminna uroczystość obchodów Dnia Edukacji Narodowej.
Nagrodę Burmistrza otrzymał nauczyciel naszej szkoły Krzysztof Pędziwiatr.

 

13 X

Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Program artystyczny przygotowali i zaprezentowali uczniowie klas I – III pod kierunkiem Stefanii Maćkowiak-Koniecznej; oprawa muzyczna – chór szkolny pod dyrygenturą opiekuna – Elżbiety Węgrzyn – Moroń; oprawa plastyczna – Jolanta Birecka.

 

12 X

Wojewódzka uroczystość obchodów Dnia Edukacji Narodowej.
Na obchody wojewódzkie zostało zaproszonych siedmiu pracowników szkoły, którzy zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi i resortowymi:
- Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymały: Janina Pędziwiatr (dyrektor szkoły), Barbara Pawlus (pracownik administracyjny) i Zofia Gajewska (pracownik administracyjny);
- Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymała: Elżbieta Węgrzyn-Moroń (nauczyciel);
- Medal Brązowy za Długoletnią Służbę otrzymała: Karolina Wierny (nauczyciel);
- Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymały: Beata Garncarz (nauczyciel) i Genowefa Zacierka-Jóźków (nauczyciel).

 

12 X

Wyjazd uczniów do Nysy.
W programie: film pt. „Wołyń”:
- udział wzięło 25 uczniów z klas: II ab; kierownik: Jolanta Rzepecka-Lejczak, opiekunowie: Stefania Maćkowiak-Konieczna i Robert Prokop;
- udział wzięło 46 uczniów z klas: I ab i III abc; kierownik: Barbara Broda, opiekunowie: Krystyna Włoch i Maria Zioła.
Wyjazd zorganizowała Barbara Broda.

10 X

Biblioteka szkolna.
Wyjście uczniów klas I a i I b do Izby Pamięci Ziemi Grodkowskiej na lekcję muzealną „Motocross – historia grodkowskiego AUTO MOTO KLUBU”. Opiekę sprawowali wychowawcy klas: Beata Garncarz i Grażyna Białek. Zorganizowała Beata Garncarz.

8 X

Unihokej dziewcząt.
W zawodach gminnych I miejsce.
Drużyna w składzie:
Gabriela Pasławska (kl. III b), Klaudia Płonka (kl. II a), Karolina Chudoba (kl. II a), Wiktoria Duś (kl. II a), Kaja Laszkiewicz (kl. II a), Wiktoria Biskup (kl. II b), Dominika Bieńkowska (kl. I a), Klaudia Świętoniowska (kl. I a) i Wiktoria Turkowyd (kl. I b).
Drużyna zakwalifikowała się do zawodów wyższego szczebla.
Opiekun: Robert Prokop.

 

 

3 X

Biblioteka szkolna.
Wyjście uczniów klas II a i II b do Izby Pamięci Ziemi Grodkowskiej na lekcję muzealną „Motocross – historia grodkowskiego AUTO MOTO KLUBU”. Opiekę sprawowali wychowawcy klas: Jolanta Rzepecka-Lejczak i Robert Prokop. Zorganizowała Beata Garncarz.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikowała: Ania
e-mail: bok@pro3w.pl
Data publikacji: 2016-10-19 03:00:00
Data ostatniej aktualizacji: 2016-11-04 12:32Aktualizacja dokonana przez:

Listopad 2016

LISTOPAD 2016

 

 

29 XI

Wróżby Andrzejkowe w przedszkolu.
Uczennice naszej szkoły: Marta Kapica (kl. III b), Barbara Garncarz (kl. III a) i Kamila Gluza (kl. III a) bawiły wróżbami andrzejowymi dzieci w Przedszkolu Publicznym w Kopicach.
Zorganizowała Beata Garncarz.

 

28 XI

Dzień Wróżb Andrzejkowych w bibliotece szkolnej.
Siedmiu uczniów z klas I – III: Miłosz Koliński (kl. III b), Marta Kapica (kl. III b), Adrian Maruszczak (kl. II a), Barbara Garncarz (kl. III a), Marcelina Wach (kl. III a), Klaudia Świętoniowska (kl. I a) i Dagmara Łyczek (kl. I a) przebranych za wróżki, wiedźmy i magów przepowiadało uczniom i pracownikom szkoły przyszłość. Wróżono m.in.: z kart, ze szklanej kuli, z wosku, z serduszek, z ręki, z książki, z kolorów oraz wyciągniętych losów. Odbywały się one w odpowiednio przygotowanej nastrojowej scenerii. W zabawie andrzejkowej wzięli uczniowie wszystkich klas naszej szkoły.
Zorganizowała Beata Garncarz.

 

28 XI

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Grodkowie.
Do Rady kandydowało i weszło w jej skład trzech uczniów naszej szkoły: Michał Bogucki z klasy III a, Marcelina białek z klasy II a i Klaudia Płonka z klasy II a.
Zorganizowała Barbara Broda.

 

23 XI

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.
Eliminacje szkolne. Udział wzięło 26 uczniów klas I – III.
Wyniki:
I miejsce – Miłosz Stefko (kl. III a)
II miejsce – Zuzanna Ślimak (kl. II a)
III miejsce – Paweł Michalski (kl. II a), Martyna Delipacy (kl. III a) i Dominika Borkowska (kl. III a)
IV miejsce – Marcelina Wach (kl. III a), Miłosz Czaniecki (kl. I a) i Martyna Jóźków (kl. III a)
V miejsce – Wojciech Dudzik (kl. II b), Jakub Duda (kl. II a), Klaudia Mazur (kl. II b) i Maksymilian Śleboda (kl. II a)
VI miejsce – Klaudia Błaszczyk (kl. II a)
a ponadto:
Angelika Biss (kl. III b), Kamil Nesterak (kl. II a), Marta Kapica (kl. III b), Miłosz Koliński (kl. III b), Wiktoria Biskup (kl. II b), Agata Lenartowicz (kl. II a), Amelia Grzywnowicz (kl. II a), Marcelina Białek (kl. II a), Michał Bogucki (kl. III a), Klaudia Świętoniowska (kl. I a), Julia Kowalczuk (kl. III b), Emilia Maj (kl. II a) i Julia Dzierżypolska (kl. I b).
Do etapu rejonowego zakwalifikowało się dwóch uczniów: Miłosz Stefko (kl. III a) i Zuzanna Ślimak (kl. II a).
Konkurs zorganizowała Małgorzata Dresler.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców i uczestników wykonał: Krzysztof Pędziwiatr.

22 XI

Spotkania wychowawców klas z rodzicami.
W klasowych spotkaniach uczestniczyło 81 rodziców, co stanowi 55,5% ogółu.


18 - 20 XI

Trzydniowy biwak harcerski.
Udział wzięło 38 harcerzy, w tym 15 uczniów naszej szkoły i 4 absolwentów.
W programie m.in.: wyjazd do Wrocławia na ściankę wspinaczkową i na krytą pływalnię w Brzegu oraz udział w obchodach Ogólnopolskich Dni Praw Dziecka w Brzegu (m.in. organizacja gry miejskiej „Ambasadorowie Praw Dziecka”).
Zorganizowali i sprawowali opiekę Krzysztof Pędziwiatr i Beata Garncarz, opiekę sprawowała także Maria Zioła. 

 

19 XI

Badminton drużynowy.
Naszą szkołę w eliminacjach gminnych i powiatowych reprezentowały dwie drużyny: drużyna dziewcząt w składzie: Barbara Garncarz (kl. III a) i Gabriela Pasławska (kl. III b) i drużyna chłopców w składzie: Wojciech Dudzik (kl. II b) i Maciej Harchala (kl. II b).
Wyniki:
drużyna dziewcząt - II miejsce w zawodach gminnych i III miejsce w zawodach powiatowych;
drużyna chłopców – II miejsce w zawodach gminnych i II miejsce w zawodach powiatowych.
Opiekun uczniów: Robert Prokop.

18 XI

Dzień Seniora w Domu Pomocy Społecznej.
Na obchody został zaproszony chór szkolny pod kierunkiem Elżbiety Węgrzyn – Moroń. W programie artystycznym nasz chór zaprezentował sześć utworów.  

17 XI

Wojewódzki Konkurs Biologiczny.
Eliminacje szkolne. Udział wzięło 19 uczniów klas I – III.
Wyniki:
I miejsce – Julia Dominikowska (kl. III c)
II miejsce – Ewa Michalska (kl. III a) i Michał Bogucki (kl. III a)
III miejsce – Miłosz Czaniecki (kl. I a)
IV miejsce –  Karolina Chudoba (kl. II a) i Tomasz Gaik (kl. II b)
V miejsce – Klaudia Płonka (kl. II a) i Piotr Siwiec (kl. III b)
a ponadto:
Emilia Maj (kl. II a), Marta Włoch (kl. I a), Marcelina Białek (kl. II a), Julia Brączek (kl. III c), Wiktoria Duś (kl. II a), Maciej Grzybowski (kl. I a), Mateusz Miłuch (kl. I b), Dagmara Łyczek (kl. I a), Dawid Bandrowski (kl. I a), Szymon Jurek (kl. I a) i Klaudia Świętoniowska (kl. I a).
Do eliminacji gminnych zakwalifikowało się trzech uczniów: Julia Dominikowska (kl. III c), Ewa Michalska (kl. III a) i Michał Bogucki (kl. III a).
Konkurs zorganizowała Barbara Kabaj.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców i uczestników wykonał Krzysztof Pędziwiatr.

16 XI

Wojewódzki Konkurs Historyczny.
Eliminacje szkolne. Udział wzięło 12 uczniów klas I – III.
Wyniki:
I miejsce – Kajetan Kowal (kl. III c)
II miejsce – Michał Bogucki (kl. III a)
III miejsce – Klaudia Płonka (kl. II a)
IV miejsce –  Paweł Makuła (kl. III c)
V miejsce – Miłosz Czaniecki (kl. I a)
VI miejsce – Piotr Siwiec (kl. III b)
VII miejsce – Martyna Jóźków (kl. III a)
a ponadto:
Ewa Michalska (kl. III a), Oliwier Masłowski (kl. III b), Dominika Borkowska (kl. III a), Tomasz Gaik (kl. II b) i Jakub Strzałka (kl. II b).
Do eliminacji gminnych zakwalifikowało się siedmiu uczniów: Kajetan Kowal (kl. III c), Michał Bogucki (kl. III a), Klaudia Płonka (kl. II a), Paweł Makuła (kl. III c), Miłosz Czaniecki (kl. I a), Piotr Siwiec (kl. III b) i Martyna Jóźków (kl. III a).
Konkurs zorganizowała Jadwiga Sikorska.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców i uczestników wykonał Krzysztof Pędziwiatr.

15 XI

Olimpiada Wieloprzedmiotowa „I Ty możesz zostać OMNIBUSEM”.
Eliminacje szkolne. Udział wzięło 32 uczniów klas I – III.
Wyniki:
I miejsce i tytuł Szkolnego OMNIBUSA 2016 zdobył – Kajetan Kowal (kl. III c)
II miejsce – Wiktoria Biskup (kl. II b)
III miejsce – Paweł Schie (kl. II b).
Organizatorem olimpiady jest Publiczne Gimnazjum Nr 3 w Brzegu pod patronatem Burmistrza Brzegu.
Naszą szkołę zgodnie z regulaminem organizatorów w etapie powiatowym będą reprezentować uczniowie klas trzecich: Kajetan Kowal (kl. III c), Julia Kowalczuk (kl. III b)
i Dawid Koczwara (kl. III c).
Konkurs zorganizowała Danuta Zaryczańska.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców i uczestników wykonał Krzysztof Pędziwiatr.

 


15 XI

Doradztwo edukacyjno – zawodowe dla uczniów klas III.
Spotkanie z doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Grodkowie z uczniami klas III abc nt. wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i zawodu. Zorganizowała Krystyna Włoch.

 

14 XI

Wojewódzki Konkurs Geograficzny.
Eliminacje szkolne. Udział wzięło 24 uczniów klas I – III.
Wyniki:
I miejsce – Julia Dominikowska (kl. III c)
II miejsce – Kajetan Kowal (kl. III c)
III miejsce – Michał Bogucki (kl. III a) i Piotr Siwiec (kl. III b)
IV miejsce – Miłosz Czaniecki (kl. I a)
V miejsce – Paweł Schie (kl. II b)
VI miejsce – Julia Brączek (kl. III c)
VII miejsce – Paweł Makuła (kl. III c)
VIII miejsce – Ewa Michalska (kl. III a)
IX miejsce – Julia Bogucka (kl. III a)
X miejsce – Wiktoria Biskup (kl. II b)
a ponadto:
Zuzanna Ślimak (kl. II a), Klaudia Mazur (kl. II b), Dominika Borkowska (kl. III a), Maciej Grzybowski (kl. I a), Wojciech Dudzik (kl. II b), Agnieszka Próchnicka (kl. II b), Tomasz Gaik (kl. II b), Dawid Bandrowski (kl. I a), Marta Stańco (kl. II b), Dominik Brączek (kl. II b), Natalia Ryłko (kl. II b), Oliwia Gołek (kl. II b) i Magdalena Jasiak(kl. II b).
Do eliminacji gminnych zakwalifikowało się sześciu uczniów: Julia Dominikowska (kl. III c), Kajetan Kowal (kl. III c), Michał Bogucki (kl. III a), Piotr Siwiec (kl. II b), Miłosz Czaniecki (kl. I a) i Paweł Schie (kl. II b).
Konkurs zorganizowała Grażyna Ksiądzyna.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców i uczestników wykonał Krzysztof Pędziwiatr.

14 XI

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Program artystyczny przygotowali i zaprezentowali uczniowie klasy I a i I b pod kierunkiem Krystyny Włoch, Grażyny Białek i Małgorzaty Dresler; oprawa muzyczna – chór szkolny pod dyrygenturą opiekuna – Elżbiety Węgrzyn – Moroń; oprawa plastyczna pod kierunkiem Jolanty Bireckiej.

 

11 - 13 XI

Wycieczka do Karpacza i Szklarskiej Poręby.
W programie wycieczki m.in.: wodospad Kamieńczyk i Szklarka, Świątynia Wang, wjazd wyciągiem krzesełkowym na Kopę, Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego, basen Tropikana w hotelu Gołębiewski . W wycieczce udział wzięło 48 harcerzy, w tym 27 uczniów naszej szkoły i 5 absolwentów. Wyjazd został zorganizowany przez Krzysztofa Pędziwiatra i Beatę Garncarz.

 

11 XI

Narodowe Święto Niepodległości.
Udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości – uczestnictwo we Mszy Św. w kościele parafialnym, przejście pod pomnik Nieznanego Żołnierza:
- poczet sztandarowy szkoły wraz z opiekunem Grażyną Białek
- harcerze wraz z opiekunami Beatą Garncarz i Krzysztofem Pędziwiatrem.

10 XI

Unihokej dziewcząt.
W półfinale wojewódzkim IV miejsce.
Drużyna w składzie:
Gabriela Pasławska (kl. III b), Karolina Chudoba (kl. II a), Wiktoria Duś (kl. II a), Emilia Gul (kl. II a), Kaja Laszkiewicz (kl. II a), Wiktoria Biskup (kl. II b), Dominika Bieńkowska (kl. I a), Klaudia Świętoniowska (kl. I a) i Wiktoria Turkowyd (kl. I b).
Opiekunowie drużyny: Jolanta Rzepecka–Lejczak i Robert Prokop.

 

9 XI

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego.
Eliminacje szkolne. Udział wzięło 8 uczniów klas II – III.
Wyniki:
I miejsce – Julia Dominikowska (kl. III c)
II miejsce – Michał Bogucki (kl. III a)
III miejsce – Paweł Schie (kl. II b)
IV miejsce – Kajetan Kowal (kl. III c)
a ponadto:
Julia Brączek (kl. III c), Piotr Siwiec (kl. III b), Klaudia Płonka (kl. II a) i Zuzanna Ślimak (kl. II a)
Do eliminacji gminnych zakwalifikowało się czterech uczniów: Julia Dominikowska (kl. III c), Michał Bogucki (kl. III a), Paweł Schie (kl. II b) i Kajetan Kowal (kl. III c).
Konkurs zorganizowała Grażyna Białek.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców i uczestników wykonał Krzysztof Pędziwiatr.

8 XI

Wojewódzki Konkurs Matematyczny.
Eliminacje szkolne. Udział wzięło 11 uczniów klas I – III.
Wyniki:
I miejsce – Karolina Chudoba (kl. II a)
II miejsce – Michał Bogucki (kl. III a)
III miejsce – Julia Dominikowska (kl. III c)
IV miejsce – Piotr Siwiec (kl. III b)
a ponadto:
Paweł Schie (kl. II b), Kajetan Kowal (kl. III c), Dominika Bieńkowska (kl. I a), Miłosz Czaniecki (kl. I a), Adam Kowalczyk (kl. I a), Wiktoria Biskup (kl. II b) i Klaudia Świętoniowska (kl. I a).
Do eliminacji gminnych zakwalifikowało się czterech uczniów: Karolina Chudoba (kl. II a), Michał Bogucki (kl. III a), Julia Dominikowska (kl. III c) i Piotr Siwiec (kl. III b).
Konkurs zorganizowała Barbara Broda.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców i uczestników wykonał Krzysztof Pędziwiatr.

7 XI

Doradztwo edukacyjno – zawodowe dla uczniów klas III.
Spotkanie z doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Grodkowie z uczniami klas III abc nt. wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i zawodu. Zorganizowała Krystyna Włoch. 

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego.
Eliminacje szkolne. Udział wzięło 10 uczniów klas I – III.
Wyniki:
I miejsce – Marcelina Białek (kl. II a)
II miejsce – Michał Bogucki (kl. III a)
III miejsce – Paweł Schie (kl. II b)
IV miejsce – Ewa Michalska (kl. III a) i Klaudia Płonka (kl. II a)
V miejsce – Zuzanna Ślimak (kl. II a)
a ponadto:
Marek Gaik (kl. I b), Klaudia Mazur (kl. II b), Wiktoria Biskup (kl. II b) i Emilia Maj (kl. II a).  
Do eliminacji gminnych zakwalifikowało się trzech uczniów: Marcelina Białek (kl. II a), Michał Bogucki (kl. III a) i Paweł Schie (kl. II b).
Konkurs zorganizowała Małgorzata Dresler.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców i uczestników wykonał Krzysztof Pędziwiatr.

7 XI

Biblioteka szkolna.
Wyjście uczniów klas II a i II b do Izby Pamięci Ziemi Grodkowskiej na lekcję muzealną „Historia pałacu w Kopicach”. Opiekę sprawowali wychowawcy klas: Jolanta Rzepecka-Lejczak i Robert Prokop. Zorganizowała Beata Garncarz.

5 XI

Piłka ręczna dziewcząt.
W zawodach powiatowych III miejsce.
Drużyna w składzie:
Barbara Garncarz (kl. III a), Gabriela Pasławska (kl. III b), Julia Dominikowska (kl. III c), Marcelina Białek (kl. II a), Wiktoria Duś (kl. II a), Amelia Grzywnowicz (kl. II a), Wiktoria Biskup (kl. II b), Klaudia Mazur (kl. II b), Julia Pawelec (kl. II b), Klaudia Świętoniowska (kl. I a), Natalia Terlecka (kl. I b) i Wiktoria Turkowyd (kl. I b).
Piłka ręczna chłopców.
W zawodach powiatowych IV miejsce.
Drużyna w składzie:
Michał Bogucki (kl. III a), Patryk Fabicki (kl. III b), Tomasz Krząstek (kl. III b), Błażej Lewiński (kl. III b), Miłosz Myszkiewicz (kl. III b), Dawid Waliduda (kl. III b), Dominik Hadzicki (kl. III c), Paweł Makuła (kl. III c), Kacper Curyl (kl. II a), Oskar Strzałkowski (kl. II a) i Kacper Derylak (kl. I b).
Opiekunowie drużyn: Jolanta Rzepecka–Lejczak i Robert Prokop.

4 XI

Wojewódzki Konkurs Polonistyczny.
Eliminacje szkolne. Udział wzięło 16 uczniów klas I – III.
Wyniki:
I miejsce – Michał Bogucki (kl. III a)
II miejsce – Karolina Chałupka (kl. II a)
III miejsce – Julia Bogucka (kl. III a)
IV miejsce – Julia Jagielska (kl. I a) i Paweł Schie (kl. II b)
V miejsce – Miłosz Czaniecki (kl. I a)
VI miejsce – Martyna Delipacy (kl. III a)
VII miejsce – Julia Pawelec (kl. II b) i Ewa Michalska (kl. III a)
a ponadto:
Dominika Borkowska (kl. III a), Piotr Siwiec (kl. III b), Marcelina Białek (kl. II a), Wiktoria Turkowyd (kl. I b), Weronika Sieczkowska (kl. I b), Klaudia Świętoniowska (kl. I a) i Zuzanna Ślimak (kl. II a).  
Do eliminacji gminnych zakwalifikowało się pięciu uczniów: Michał Bogucki (kl. III a), Karolina Chałupka (kl. II a), Julia Bogucka (kl. III a), Julia Jagielska (kl. I a) i Paweł Schie (kl. II b).
Konkurs zorganizowała Danuta Zaryczańska.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców i uczestników wykonał Krzysztof Pędziwiatr.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikowała: Ania
e-mail: bok@pro3w.pl
Data publikacji: 2016-11-08 22:30:00
Data ostatniej aktualizacji: 2016-12-06 08:56Aktualizacja dokonana przez:

Grudzień 2016 r.

 GRUDZIEŃ 2016

 

 

22 XII

Apel – Tradycje Świąt Bożego Narodzenia.
Program artystyczny przygotowali i zaprezentowali uczniowie klasy I  - III  pod kierunkiem Marii Zioły; oprawa muzyczna – chór szkolny pod kierunkiem Elżbiety Węgrzyn – Moroń; oprawa plastyczna pod kierunkiem Jolanty Bireckej.

 

20 - 21 XII

Wyjazd do Lądka - Zdroju.
Odbyły się dwa jednodniowe wyjazdy turystyczno – sportowe, których celem była nauka jazdy na nartach pod kierunkiem instruktorów.
Udział wzięło 19 uczniów z klas I – III.
Zorganizował: Krzysztof Pędziwiatr, opiekun: Beata Garncarz.

 

19 XII

V Szkolny Konkurs „Świąteczne ozdoby”.
Wyniki:
- w kategorii choinki
I miejsce:
Wiktoria Turkowyd (kl. I b), Julia Brączek (kl. III c) i Miłosz Czaniecki (kl. I a)
II miejsce: Miłosz Koliński (kl. III b) i Klaudia Świętoniowska (kl. I a)    
III miejsce: Martyna Jóźków (kl. III a), Julia Dominikowska (kl. III c) i Dominika Borkowska (kl. III a)
- w kategorii bombki
I miejsce:
Kacper Rak (kl. III c) i Lucjan Ubik (kl. I b)
II miejsce: Martyna Delipacy (kl. III a), Kamila Gluza (kl. III a) i Ewa Michalska (kl. III a)
III miejsce: Marta Stańco (kl. II b).
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Jolanta Birecka.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców wykonał Krzysztof Pędziwiatr.

18 XII

Wojewódzkie obchody 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Grodkowie.
W programie m.in.: udział we Mszy św. w kościele parafialnym, przejście pod Zakład Karny. W czasie uroczystej Mszy św. odbyło się także przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przywiezionego przez harcerzy.
W uroczystościach udział wzięli:
- poczet sztandarowy szkoły pod opieką Grażyny Białek,
- grupa 150 zuchów i harcerzy z powiatu brzeskiego, w tym 22 uczniów naszej szkoły, zorganizowali Krzysztof Pędziwiatr, Beata Garncarz i Maria Zioła.

 

17 XII

Piłka koszykowa dziewcząt.
W zawodach gminnych II miejsce.
Drużyna w składzie:
Gabriela Pasławska (kl. III b), Julia Kowalczuk (kl. III b), Katarzyna Marecik (kl. III c), Wiktoria Biskup (kl. II b), Klaudia Mazur (kl. II b), Julia Pawelec (kl. II b).
Piłka koszykowa chłopców.
W zawodach gminnych II miejsce.
Drużyna w składzie:
Michał Bogucki (kl. III a), Piotr Siwiec (kl. III b), Tomasz Krząstek (kl. III b), Dawid Waliduda (kl. III b), Aleksander Fiałkowski (kl. II b), Wojciech Dudzik (kl. II b) i Kacper Derylak (kl. I b).
Opiekunowie drużyn: Jolanta Rzepecka–Lejczak i Robert Prokop.

15 XII

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.
Organizator: Zarząd Rejonowy i Wojewódzki PCK. Naszą szkołę w eliminacjach rejonowych reprezentowało dwóch uczniów.
Wyniki:
IV miejsce Miłosz Stefko (kl. III a)
V miejsce Zuzanna Ślimak  (kl. II a).
Uczniów przygotowała Małgorzata Dresler.

 

15 XII

Zajęcia zawodoznawcze dla uczniów.
Zostały przeprowadzone dla uczniów klas: II ab i III a przez doradcę zawodowego z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej przy Opolskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP nt. predyspozycji zawodowych.
Zorganizowała Krystyna Włoch.

 

14 XII

Konkurs Recytatorski Poezji Lwowskiej i Kresowej im. Mariana Hemara.
Organizator: Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich w Brzegu. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice.
Wyniki:
II miejsce Weronika Jagusz (kl. I b)

III miejsce Wiktoria Turkowyd (kl. I b).

Uczennice przygotowała Krystyna Włoch.

 12 XII

Wyjazd do Wrocławia.
W programie: Centrum Wspinaczkowe „Fpinka”. Udział wzięło 18 uczniów z klas I – III.
Zorganizował: Krzysztof Pędziwiatr, opiekun: Beata Garncarz.

 

12 XII

Apel dla uczniów klas I – III.
1) Podsumowanie szkolnych eliminacji konkursów przedmiotowych. Ogółem w ośmiu konkursach przedmiotowych udział wzięło 108 uczniów, co stanowi 72% ogółu uczniów. Do etapu gminnego zostało zakwalifikowanych 35 uczniów (23,2% ogółu), w tym 11 uczniów z klas III, 4 uczniów z klas II i 2 uczniów z klas I.
2) Podsumowanie etapu szkolnego trzech konkursów wiedzy, w których udział wzięło 58 uczniów. Do etapu wyższego zakwalifikowało się 5 uczniów.
3) Zostało wręczonych 160 okolicznościowych dyplomów dla uczniów oraz 15 podziękowań dla nauczycieli organizatorów.

 

10 XII

Indywidualne zawody tenisa stołowego – eliminacje gminne.
Wyniki naszych uczniów:
W kategorii dziewcząt:
I miejsce – Julia Dominikowska (kl. III c)
W kategorii chłopców:
I miejsce – Aleksander Fiałkowski (kl. II b)
III miejsce - Wojciech Dudzik (kl. II b).
Opiekun: Robert Prokop.

9 - 11 XII

Wyjazd harcerzy do Zakopanego po Betlejemskie Światło Pokoju.
W programie  m.in. zwiedzanie Zakopanego, spacer po Krupówkach,  udział we Mszy św. na Głodówce - przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju.
Udział wzięło 18 harcerzy, w tym 6 harcerzy z naszej szkoły.
Zorganizował Krzysztof Pędziwiatr, opiekunowie: Beata Garncarz, Robert Prokop i Maria Zioła.

 

9 XII

Olimpiada Wieloprzedmiotowa „I Ty możesz zostać OMNIBUSEM” - eliminacje powiatowe.
Organizator: Publiczne Gimnazjum Nr 3 w Brzegu. Udział wzięło 27 uczniów z 9 gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów.
Wyniki:
I miejsce i tytuł „OMNIBUSA’2015” zdobył Kajetan Kowal (kl. III a). W nagrodę pojedzie do Brukseli.
Ponadto udział wzięli: Julia Kowalczuk (kl. III b) i Dawid Koczwara (kl. III c).
Uczniów przygotowała Danuta Zaryczańska.

9 XII

Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej.
Organizator: Liceum Ogólnokształcące w Grodkowie.
Wyniki:
II miejsce: Dominika Borkowska (kl. III a)
III miejsce: Weronika Jagusz (kl. I b)
Wyróżnienia zdobyły: Martyna Jóźków (kl. III a), Julia Bogucka (kl. III a), Klaudia Świętoniowska (kl. I a) i Wiktoria Turkowyd (kl. I b).
Uczennice przygotowały: Danuta Zaryczańska i Krystyna Włoch.

 

7 XII

Szkolny Konkurs Wiedzy „Prawda o AIDS – przekaż ją dalej”.
Udział wzięło 16 uczniów klas II – III.
Wyniki:
I miejsce – Ewa Michalska (kl. III a)
II miejsce – Dominika Borkowska (kl. III a)
III miejsce – Kamila Gluza (kl. III a)
IV miejsce – Wojciech Dudzik (kl. II b), Klaudia Mazur (kl. II b) i Magdalena Jasiak (kl. II b)
V miejsce – Wiktoria Biskup (kl. II b)
a ponadto:
Patryk Fabicki (kl. III b), Emilia Maj (kl. II a), Weronika Trzaskoma (kl. III a), Dawid Waliduda (kl. III b), Zuzanna Ślimak (kl. II a), Angelika Biss (kl. III b), Anna Żołyńska (kl. III b), Amelia Grzywnowicz (kl. II a) i Miłosz Koliński (kl. III b).
Konkurs zorganizowały i przeprowadziły: Małgorzata Dresler i Krystyna Włoch.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców i uczestników wykonał: Krzysztof Pędziwiatr.

7 XII

Szkolny Konkurs Plastyczny „Zostań krwiodawcą”.
Udział wzięło 3 uczniów klas II – III.
Wyniki:
I miejsce – Ewa Michalska (kl. III a)
II miejsce – Paweł Michalski (kl. II a)
III miejsce – Dominika Borkowska (kl. III a)
Konkurs zorganizowały i przeprowadziły: Małgorzata Dresler i Krystyna Włoch.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców wykonał: Krzysztof Pędziwiatr.

6 XII

„W poszukiwaniu Mikołaja” – impreza dla przedszkolaków.
Impreza przygotowana przez młodzież naszej szkoły dla 130 przedszkolaków z Przedszkola Nr 2 w Grodkowie. Grupy młodsze spotkały się z Mikołajem w przedszkolu. Natomiast grupy starsze: 5 i 6-latki przed spotkaniem z Mikołajem musiały przejść trasę z przedszkola do kina, na której na trzech punktach czekały na nich zadania do wykonania przygotowane przez harcerzy z naszej szkoły. W kinie obejrzeli przedstawienie pt. „Bajka o miesiącach” w wykonaniu naszych uczniów.
Zorganizowali Krzysztof Pędziwiatr, Beata Garncarz i Maria Zioła.

5 XII

Wyjazd uczniów do Opola.
W programie: film pt. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”:
- udział wzięło 51 uczniów z klas: II ab i III b; kierownik: Jolanta Rzepecka-Lejczak, opiekunowie: Genowefa Zacierka-Jóźków i Robert Prokop;
- udział wzięło 47 uczniów z klas: I ab i III a; kierownik: Barbara Broda, opiekunowie: Grażyna Białek i Beata Garncarz.
Wyjazd zorganizowały: Barbara Broda i Jolanta Rzepecka-Lejczak.

 

2 XII – 4 XII

Trzydniowy biwak harcerski w naszej szkole.
Biwak połączony był z XX Rajdem „W poszukiwaniu Mikołaja” mającego formę gry terenowej, której celem było odnalezienie zaginionego św. Mikołaja. W imprezie udział wzięło 136 harcerzy i zuchów z powiatu brzeskiego i nyskiego. Naszą szkołę reprezentowało 12 harcerzy, w tym 2 absolwentów.  
Zorganizowali Krzysztof Pędziwiatr, Beata Garncarz i Maria Zioła. 

 

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikowała: Ania
e-mail: bok@pro3w.pl
Data publikacji: 2016-12-13 15:51:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-01-05 12:15Aktualizacja dokonana przez:

Styczeń 2017 r.

STYCZEŃ 2017


31 I

Spotkania wychowawców klas z rodzicami.

W klasowych spotkaniach uczestniczyło 84 rodziców, co stanowi 56,8% ogółu.


31 I

Wojewódzki Konkurs Geograficzny.

Nasze gimnazjum było organizatorem eliminacji gminnych, w którym udział wzięło 9 uczniów z dwóch szkół: Gimnazjum Publicznego Nr 1 i Nr 2 w Grodkowie. Członkiem komisji była Grażyna Ksiądzyna.

Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów: Kajetan Kowal (kl. III c), Julia Dominikowska (kl. III c), Piotr Siwiec (kl. III b), Michał Bogucki (kl. III a), Paweł Schie (kl. II b) i Miłosz Czaniecki (kl. I a).

Wyniki naszych uczniów:

I miejsce – Kajetan Kowal (kl. III c)

II miejsce – Piotr Siwiec (kl. III b)

V miejsce – Michał Bogucki (kl. III a).

Opiekun uczniów: Grażyna Ksiądzyna.


30 I

Apel dla uczniów klas I – III:

- podsumowanie wyników nauczania i zachowania za I półrocze;

- wręczenie dyplomów i listów gratulacyjnych uczniom za uzyskanie miana „Ucznia Wyróżnionego”, „100% frekwencję na zajęciach lekcyjnych”, „Najlepszego czytelnika w klasie i w szkole” oraz uczniom, którym przyznano stypendia motywacyjne za wyniki w nauce.


25 I

Wojewódzki Konkurs Matematyczny.

Naszą szkołę w eliminacjach gminnych reprezentowało trzech uczniów; Michał Bogucki (kl. III a), Piotr Siwiec (kl. III b) i Karolina Chudoba (kl. II a).

Wyniki naszych uczniów:

I miejsce – Karolina Chudoba (kl. II a) – opiekun Barbara Broda

III miejsce – Michał Bogucki (kl. III a) – opiekun Barbara Broda. 


24 I

Wojewódzki Konkurs Biologiczny.

Nasze gimnazjum było organizatorem eliminacji gminnych, w którym udział wzięło 8 uczniów z trzech szkół: Gimnazjum Publicznego Nr 1 i Nr 2 w Grodkowie oraz Zespołu Szkół w Jędrzejowie. Członkiem komisji była Barbara Kabaj.

Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Julia Dominikowska (kl. III c), Ewa Michalska (kl. III a) i Michał Bogucki (kl. III a).

Wyniki naszych uczniów:

I miejsce – Julia Dominikowska (kl. III c)

III miejsce – Ewa Michalska (kl. III a) 

IV miejsce – Michał Bogucki (kl. III a).

Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowała się Julia Dominikowska (kl. III c).



21 I

Drużynowe zawody tenisa stołowego – eliminacje gminne.

W kategorii dziewcząt:

I miejsce – Martyna Starzyńska (kl. I a) i Wiktoria Turkowyd (kl. I b)

W kategorii chłopców:

I miejsce – Aleksander Fiałkowski (kl. II b) i Wojciech Dudzik (kl. II b).

Opiekun: Robert Prokop.

 

20 I

Wojewódzki Konkurs Fizyczny.
Naszą szkołę w eliminacjach gminnych reprezentowało trzech uczniów: Kajetan Kowal (kl. III c), Martyna Jóźków (kl. III a) i Ewa Michalska (kl. III a).
Wyniki naszych uczniów:
II miejsce – Kajetan Kowal (kl. III c)
III miejsce – Martyna Jóźków (kl. III a) i Ewa Michalska (kl. III a).
Opiekun uczniów: Genowefa Zacierka-Jóźków.

19 I

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego.
Nasze gimnazjum było organizatorem eliminacji gminnych, w którym udział wzięło 5 uczniów z dwóch szkół: Gimnazjum Publicznego Nr 1 i Nr 2 w Grodkowie. Członkiem komisji była Małgorzata Dresler.
Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Michał Bogucki (kl. III a), Marcelina Białek (kl. II a) i Paweł Schie (kl. II b).
Wyniki naszych uczniów:
I miejsce – Michał Bogucki (kl. III a)
III miejsce – Marcelina Białek (kl. II a)
IV miejsce – Paweł Schie (kl. II b).

 

18 I

Wojewódzki Konkurs Historyczny.
Nasze gimnazjum było organizatorem eliminacji gminnych, w którym udział wzięło 11 uczniów z trzech szkół: Gimnazjum Publicznego Nr 1 i Nr 2 w Grodkowie oraz Zespołu Szkół w Jędrzejowie. Członkiem komisji była Jadwiga Sikorska.
Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów: Kajetan Kowal (kl. III c), Michał Bogucki (kl. III a), Martyna Jóźków (kl. III a), Piotr Siwiec (kl. III b), Klaudia Płonka (kl. II a) i Miłosz Czaniecki (kl. I a).
Wyniki naszych uczniów:
I miejsce – Kajetan Kowal (kl. III c) – opiekun Jadwiga Sikorska
III miejsce – Klaudia Płonka (kl. II a) – opiekun Jadwiga Sikorska
IV miejsce – Michał Bogucki (kl. III a) – opiekun Danuta Zaryczańska
V miejsce
– Piotr Siwiec (kl. III b)  – opiekun Jadwiga Sikorska.

17 I

Wojewódzki Konkurs Polonistyczny.
Nasze gimnazjum było organizatorem eliminacji gminnych, w którym udział wzięło 11 uczniów z dwóch szkół: Gimnazjum Publicznego Nr 1 i Nr 2 w Grodkowie. Członkiem komisji była Danuta Zaryczańska.
Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów: Julia Bogucka (kl. III a), Michał Bogucki (kl. III a), Paweł Schie (kl. II b), Karolina Chudoba (kl. II a) i Julia Jagielska (kl. I a).
Wyniki naszych uczniów:
II miejsce – Julia Bogucka (kl. III a) – opiekun Danuta Zaryczańska
III miejsce – Michał Bogucki (kl. III a) – opiekun Danuta Zaryczańska
IV miejsce – Julia Jagielska (kl. I a) – opiekun Grażyna Ksiądzyna
V miejsce – Paweł Schie (kl. II b) i Karolina Chudoba (kl. II a)  – opiekun Stefania Maćkowiak-Konieczna.


13 I

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego.
Naszą szkołę w eliminacjach gminnych reprezentowało czterech uczniów: Julia Dominikowska (kl. III c), Michał Bogucki (kl. III a), Kajetan Kowal (kl. III c) i Paweł Schie (kl. II b).
Wyniki naszych uczniów:
I miejsce – Julia Dominikowska (kl. III c)
II miejsce – Michał Bogucki (kl. III a).
Opiekun uczniów: Grażyna Białek.

13 I

Wyjazd do Lądka - Zdroju.
Jednodniowy wyjazd turystyczno – sportowy, którego celem była nauka jazdy na nartach pod kierunkiem instruktorów.
Udział wzięło 12 uczniów z klas I – III.
Zorganizował: Krzysztof Pędziwiatr, opiekun: Beata Garncarz.

 

10, 11, 12 I

Próbny egzamin gimnazjalny dla uczniów klas III
- część humanistyczna
(historia i wos, język polski)
- część matematyczno – przyrodnicza (przedmioty przyrodnicze i matematyka)
- język obcy (język angielski na poziomie podstawowym i rozszerzonym, język niemiecki na poziomie podstawowym)

5 – 6 I

Dwudniowy biwak harcerski w naszej szkole.
Biwak połączony był z wyjazdem na Orszak Trzech Króli w Brzegu.
Udział wzięło 23 harcerzy, w tym 12 uczniów naszej szkoły.
Zorganizowali Krzysztof Pędziwiatr, Beata Garncarz i Maria Zioła. 

 

31 I

Spotkania wychowawców klas z rodzicami.
W klasowych spotkaniach uczestniczyło 84 rodziców, co stanowi 56,8% ogółu.

 

31 I

Wojewódzki Konkurs Geograficzny.
Nasze gimnazjum było organizatorem eliminacji gminnych, w którym udział wzięło 9 uczniów z dwóch szkół: Gimnazjum Publicznego Nr 1 i Nr 2 w Grodkowie. Członkiem komisji była Grażyna Ksiądzyna.
Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów: Kajetan Kowal (kl. III c), Julia Dominikowska (kl. III c), Piotr Siwiec (kl. III b), Michał Bogucki (kl. III a), Paweł Schie (kl. II b) i Miłosz Czaniecki (kl. I a).
Wyniki naszych uczniów:
I miejsce – Kajetan Kowal (kl. III c)
II miejsce – Piotr Siwiec (kl. III b)
V miejsce – Michał Bogucki (kl. III a).
Opiekun uczniów: Grażyna Ksiądzyna.

 

30 I

Apel dla uczniów klas I – III:

- podsumowanie wyników nauczania i zachowania za I półrocze;
- wręczenie dyplomów i listów gratulacyjnych uczniom za uzyskanie miana „Ucznia Wyróżnionego”, „100% frekwencję na zajęciach lekcyjnych”, „Najlepszego czytelnika w klasie i w szkole” oraz uczniom, którym przyznano stypendia motywacyjne za wyniki w nauce.

 

25 I

Wojewódzki Konkurs Matematyczny.
Naszą szkołę w eliminacjach gminnych reprezentowało trzech uczniów; Michał Bogucki (kl. III a), Piotr Siwiec (kl. III b) i Karolina Chudoba (kl. II a).
Wyniki naszych uczniów:
I miejsce – Karolina Chudoba (kl. II a) – opiekun Barbara Broda

III miejsce – Michał Bogucki (kl. III a) – opiekun Barbara Broda.

24 I

Wojewódzki Konkurs Biologiczny.
Nasze gimnazjum było organizatorem eliminacji gminnych, w którym udział wzięło 8 uczniów z trzech szkół: Gimnazjum Publicznego Nr 1 i Nr 2 w Grodkowie oraz Zespołu Szkół w Jędrzejowie. Członkiem komisji była Barbara Kabaj.
Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Julia Dominikowska (kl. III c), Ewa Michalska (kl. III a) i Michał Bogucki (kl. III a).
Wyniki naszych uczniów:
I miejsce – Julia Dominikowska (kl. III c)
III miejsce – Ewa Michalska (kl. III a)
IV miejsce – Michał Bogucki (kl. III a).
Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowała się Julia Dominikowska (kl. III c).

 

 

21 I

Drużynowe zawody tenisa stołowego – eliminacje gminne.
W kategorii dziewcząt:
I miejsce – Martyna Starzyńska (kl. I a) i Wiktoria Turkowyd (kl. I b)
W kategorii chłopców:
I miejsce – Aleksander Fiałkowski (kl. II b) i Wojciech Dudzik (kl. II b).
Opiekun: Robert Prokop.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikowała: Ania
e-mail: bok@pro3w.pl
Data publikacji: 2017-01-19 12:05:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-02-20 09:01Aktualizacja dokonana przez:

Luty 2017 r.

LUTY 2017

28 II

VII Szkolny Konkurs LITERACKIE WALENTYNKI.

Wyniki:

- w kategorii proza

Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców wykonał Krzysztof Pędziwiatr.


3 – 5 II

Trzydniowy biwak harcerski w naszej szkole.
Udział wzięło 23 harcerzy, w tym 8 uczniów i 6 absolwentów naszej szkoły.
Zorganizowali Krzysztof Pędziwiatr, Beata Garncarz i Maria Zioła. 

 

4 II

Piłka siatkowa dziewcząt.
W zawodach gminnych II miejsce.
Drużyna w składzie:
Gabriela Pasławska (kl. III b), Wiktoria Biskup (kl. II b), Klaudia Mazur (kl. II b), Julia Pawelec (kl. II b), Barbara Garncarz (kl. III a), Wiktoria Turkowyd (kl. I b).
Piłka siatkowa chłopców.
W zawodach gminnych I miejsce.
Drużyna w składzie:
Łukasz Białowąs (kl. III c), Dominik Hadzicki (kl. III c), Dawid Koczwara (kl. III c), Dawid Kondysiak (kl. III c), Paweł Makuła (kl. III c), Kacper Rak (kl. III c), Aleksander Fiałkowski (kl. II b), Wojciech Dudzik (kl. II b) i Jakub Naspiński (kl. I b).
Drużyna chłopców zakwalifikowała się do rozgrywek na wyższym szczeblu.
Opiekunowie drużyn: Jolanta Rzepecka–Lejczak i Robert Prokop.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikowała: Ania
e-mail: bok@pro3w.pl
Data publikacji: 2017-02-20 09:02:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-03-24 10:36Aktualizacja dokonana przez:

Marzec 2017 r.

MARZEC 2017

 

31 III

XVIII Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii” w roku szkolnym 2016/2017.
Udział wzięło 23 uczniów z klas I – III.
Tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyła Julia Bogucka (kl. III a).
Pozostałe wyniki:
II miejsce Michał Bogucki (kl. III a)
III miejsce
Paweł Schie (kl. II b)
IV miejsce Ewa Michalska (kl. III a)
V miejsce
Marcelina Białek (kl. II a)
VI miejsce Małgorzata Majka (kl. II I b)
VII miejsce Klaudia Płonka (kl. II a)
VIII miejsce Martyna Delipacy (kl. III a)
IX miejsce Zuzanna Ślimak (kl. II a)
X miejsce Miłosz Czaniecki (kl. I a).
A ponadto: Julia Kowalczuk (kl. III b), Piotr Siwiec (kl. III b), Malwina Misztal (kl. I a), Wiktoria Guzik (kl. I a), Wiktoria Turkowyd (kl. I b), Marta Stańco (kl. II b), Lucja Ubik (kl. I b), Jakub Hakało (kl. I a), Martyna Starzyńska (kl. I a), Agnieszka Próchnicka (kl. II b), Weronika Jagusz (kl. I b), Klaudia Świętoniowska (kl. I a) i Marta Włoch (kl. I a).
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Danuta Zaryczańska.

27 III

Spektakl teatralny pt. „Mały książę”.
Uczniowie klas I – III obejrzeli spektakl teatralny zaprezentowanym przez aktorów z Teatru „Neon” z Wrocławia. Zorganizowała Krystyna Włoch. 

 

27 III

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych.
Spotkanie uczniów klas III z przedstawicielami z Liceum Plastycznego w Nysie oraz z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodkowie.
Zorganizowała Krystyna Włoch.

 

24 - 26 III

Trzydniowy biwak harcerski w Brzegu.
W programie m.in.:
- udział w Hufcowym Festiwalu Piosenki Zuchowej, Harcerskiej i Szantowej, w którym zajęli czołowe miejsca: w kategorii drużyn starszoharcerskich i wędrowniczych - piosenka harcerska I miejsce i piosenka szantowa II miejsce oraz w kategorii solista I miejsce;
- rekreacja na basenie;
- udział w pokazie walki rycerskiej Bractwa Chorągwi Piastów Śląskich.
Udział wzięło 15 harcerzy, w tym 3 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami. Wyjazd zorganizowali Krzysztof Pędziwiatr i Beata Garncarz.

 

21 III

Szkolny Festiwal Projektów.
Odbyła się publiczna prezentacja projektów edukacyjnych - efektów pracy siedmiu zespołów uczniowskich klas II. Koordynator Danuta Zaryczańska. 

 

20 - 22 III

Zajęcia profilaktyczne.
Uczniowie klas I – II wzięli udział w warsztatach profilaktycznych dotyczących profilaktyki uzależnień oraz zagrożeń w sieci, które zostały przeprowadzone przez trenerów z Centrum Działań Profilaktycznych z Gdowa koło Krakowa. Zorganizowała Krystyna Włoch. 

 

20 III

Apel z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn.
Krótki program artystyczny przygotowali i zaprezentowali uczniowie klas I – III  pod kierunkiem Beaty Garncarz.

 

18 III

Piłka nożna chłopców.
W zawodach gminnych II miejsce.
Drużyna w składzie:
Dominik Hadzicki (kl. III c), Dawid Jahn (kl. III c), Patryk Fabicki (kl. III b),  Tomasz Krząstek (kl. III b), Błażej Lewiński (kl. III b), Miłosz Myszkiewicz (kl. III b), Dawid Waliduda (kl. III b), Oskar Strzałkowski (kl. II a), Artur Zaczka (kl. I a) i Jan Świderski (kl. I b).
Opiekun drużyny: Robert Prokop.

 

15 III

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – eliminacje szkolne.
Udział wzięło 12 uczniów klas I – III spośród których wyłoniono drużynę, która reprezentować będzie szkołę w eliminacjach gminnych:
Kajetan Kowal (kl. III c), Julia Dominikowska (kl. III c) i Michał Bogucki (kl. III a).
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Genowefa Zacierka - Jóźków.

 


14 III

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski.
Dwie nasze uczennice: Dominika Borkowska z klasy III a i Weronika Jagusz z klasy I b wzięły udział w eliminacjach gminnych, których organizatorem był Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie:
- w kategorii recytacja
II miejsce -
Dominika Borkowska i zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych; uczennicę przygotowała Danuta Zaryczańska;
- w kategorii poezja śpiewana
II miejsce -
Weronika Jagusz i zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych.

 

13 III

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych.
Spotkanie uczniów klas III z przedstawicielami z Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie i Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie. Zorganizowała Krystyna Włoch.

 

11 III

Turniej Futsalu Dziewcząt o Puchar Kierownika OKiR.
W zawodach dziewczęta zajęły I miejsce.
Drużyna w składzie:
Gabriela Pasławska (kl. III b), Kaja Laszkiewicz (kl. II a), Klaudia Płonka (kl. II a), Emilia Gul. (kl. II a), Wiktoria Duś (kl. II a), Dominika Bieńkowska (kl. I a), Klaudia Świętoniowska (kl. I a) i Wiktoria Turkowyd (kl. I b).
Opiekun drużyny: Robert Prokop.

10 - 12 III

Trzydniowy biwak harcerski w naszej szkole.
W programie m.in.:
- wyjazd do kina do Wrocławia na film pt. „Był sobie pies”;
- zajęcia plastyczne, na których wykonywano ozdoby i stroiki na kiermasz wielkanocny.
Udział wzięło 15 harcerzy, w tym 4 uczniów naszej szkoły.

Zorganizowali Krzysztof Pędziwiatr, Beata Garncarz i Maria Zioła. 

 

4 III

Piłka siatkowa chłopców.
W zawodach powiatowych III miejsce.
Drużyna w składzie:
Łukasz Białowąs (kl. III c),  (kl. II c), Dawid Koczwara (kl. II c), Kacper Rak (kl. II c), Aleksander Fiałkowski (kl. I b) i Maciej Harchala (kl. I b).
Opiekunowie drużyny: Jolanta Rzepecka–Lejczak i Robert Prokop.

 

3 III

Wojewódzki Konkurs Biologiczny.
Naszą szkołę w eliminacjach wojewódzkich reprezentowała jedna uczennica z klasy III c; Julia Dominikowska i zdobyła miano laureata (zwolniona z egzaminu gimnazjalnego z zakresu przedmiotów przyrodniczych).
Opiekun uczennicy: Barbara Kabaj.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikowała: Ania
e-mail: bok@pro3w.pl
Data publikacji: 2017-03-24 10:36:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-04-10 08:00Aktualizacja dokonana przez:

Kwiecień 2017 r.

KWIECIEŃ 2017

28 IV – 23V

Biwak harcerski w Brzegu z okazji Dni Księstwa Brzeskiego. 
Udział wzięło 32 harcerzy, w tym 11 uczniów naszej szkoły.
W programie m.in.: udział w Dniach Księstwa Brzeskiego, m.in. w wyborach księżnej Brzegu, imprezach kulturalnych: występ kabaretu Łowcy. B, koncerty: Michała Szpaka, Kamila Bednarka, zespołu Red Lips; wyjście na krytą pływalnię, udział w grze terenowej, a także udział w uroczystych obchodach Dnia Flagi RP.
Zorganizowali: Krzysztof Pędziwiatr, Beata Garncarz i Maria Zioła.

 

25 IV

Trzydniowa wycieczka turystyczno – krajoznawcza Szlakiem Początków Państwa Polskiego.
W programie wycieczki m.in.:
pierwszy dzień: Dziekanowice: lekcja terenowa (trzy lekcje warsztatowe: „Moda w średniowieczu”, „Mały archeolog”, „Gliniany świat wyobraźni”); Ostrów Lednicki: zwiedzanie Muzeum Pierwszych Piastów; Gniezno: zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego, Katedry Gnieźnieńskiej;
drugi dzień: Biskupin: Gród w Biskupinie, zwiedzanie skansenu, przejazd kolejką wąskotorową na trasie Biskupin – Wenecja; Wenecja: zwiedzanie muzeum Kolejki Wąskotorowej;
trzeci dzień: Kórnik: zwiedzanie zabytkowej rezydencji historycznych rodów Górków i Działyńskich; Puszczyków: zwiedzanie Muzeum Arkadego Fiedlera.
W wycieczce udział wzięło 58 uczniów z klas II a, II b, III a, III b i III c. Wyjazd zorganizowali wychowawcy klas.
Kierownik wycieczki: Jolanta Birecka, opiekunowie: Jolanta Rzepecka-Lejczak, Robert Prokop, Danuta Zaryczańska i Genowefa Zacierka-Jóźków.

 

25 IV

Badania kompetencji uczniów klas I i II – część matematyczno - przyrodnicza.

25 IV

Konkurs Historyczny „Powstanie nowożytnego świata – Europa i świat od końca XV do XVII wieku”  - eliminacje powiatowe.
Organizator: I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu pod patronatem Starosty Brzeskiego.
W konkursie wzięło udział 21 gimnazjalistów z 5 szkół gimnazjalnych z powiatu brzeskiego. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Kajetan Kowal z klasy III c, Ewa Michalska, Martyna Jóźków i Michał Bogucki z klasy III a.
Wyniki indywidualne:
I miejsce  - Kajetan Kowal (kl. III c)
II miejsce
– Ewa Michalska (kl. III a)
V miejsce
– Michał Bogucki (kl. III a)
VI miejsce – Martyna Jóźków (kl. III a).
Ponadto szkoła zdobyła I miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Uczniów przygotowywała Jadwiga Sikorska, a opiekę nad uczniami sprawowała Danuta Zaryczańska. 

 

24 IV

Badania kompetencji uczniów klas I i II – część humanistyczna.

 

24 IV

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych.
Spotkanie uczniów klas III z przedstawicielami z Liceum Ogólnokształcącego Carolinum w Nysie. Zorganizowała Krystyna Włoch.

 

24 IV

XI Szkolny Konkurs Plastyczny „Projekt okładki na ulubioną książkę”.
Wyróżnionych zostało 15 uczniów z klas I – III.
Wyniki:
I miejsce: Wiktoria Guzik (kl. I a), Paweł Schie (kl. II b) i Martyna Jóźków (kl. III a)
II miejsce: Julia Brączek (kl. III c), Marcelina Wach (kl. III a) i Natalia Ryłko (kl. II b)
III miejsce: Klaudia Płonka (kl. II a) i Julia Dominikowska (kl. III c)
Wyróżnienia: Marta Stańco (kl. II b), Miłosz Czaniecki (kl. I a), Klaudia Mazur (kl. II b), Julia Pawelec (kl. II b), Alicja Gardas (kl. II a), Agnieszka Próchnicka (kl. II b) i Klaudia Świętoniowska (kl. I a).
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Jolanta Birecka.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców wykonał Krzysztof Pędziwiatr.

 

22 IV

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Naszą szkołę w eliminacjach powiatowych reprezentowała drużyna w składzie: Kajetan Kowal (kl. III c), Julia Dominikowska (kl. III c) i Michał Bogucki (kl. III a), która zajęła III miejsce.
Uczniów przygotowała Genowefa Zacierka - Jóźków.

 

21 IV

Egzamin gimnazjalny uczniów klas III.
Język obcy nowożytny: język angielski na poziomie podstawowym i rozszerzonym i język niemiecki na poziomie podstawowym.

 

20 IV

Egzamin gimnazjalny uczniów klas III.
Część matematyczno – przyrodnicza: matematyka i przedmioty przyrodnicze.

 

19 IV

Egzamin gimnazjalny uczniów klas III.
Część humanistyczna: język polski, historia i wiedza o społeczeństwie.

 


10 IV

Apel dla uczniów klas III.
Procedury i organizacja egzaminu gimnazjalnego.

 

9 IV

XV Jarmark Polsko – Czeskiej Tradycji Wielkanocnej.
Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Grodkowie.
Nasza szkoła eksponowała ręcznie wykonane tradycyjne ozdoby świąteczne i stroiki przez harcerzy z drużyny harcerskiej działającej przy gimnazjum – opiekunowie: Beata Garncarz, Krzysztof Pędziwiatr i Maria Zioła.

8 IV

Piłka nożna dziewcząt.
W zawodach gminnych I miejsce.
Drużyna w składzie:
Gabriela Pasławska (kl. III b), Zuzanna Cichocka (kl. II b), Klaudia Mazur (kl. II b), Julia Pawelec (kl. II b), Wiktoria Duś (kl. II a), Kaja Laszkiewicz (kl. II a), Klaudia Płonka (kl. II a), Martyna Starzyńska (kl. I a), Klaudia Świętoniowska (kl. I a), Wiktoria Turkowyd (kl. I b).
Drużyna zakwalifikowała się do rozgrywek na wyższym szczeblu.
Opiekun drużyny: Robert Prokop.

 

7 – 9 IV

Trzydniowy biwak harcerski w naszej szkole. 
Udział wzięło 25 uczestników, w tym 14 uczniów naszej szkoły.
Zorganizowali: Krzysztof Pędziwiatr, Beata Garncarz i Maria Zioła.

7 IV

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski.
Organizator: Brzeski Dom Kultury.
Naszą szkołę w eliminacjach powiatowych reprezentowały dwie uczennice: Dominika Borkowska z klasy III a i Weronika Jagusz z klasy I b.
Wyniki:
- w kategorii recytacja
III miejsce -
Dominika Borkowska; uczennicę przygotowała Danuta Zaryczańska.

4 IV

Spotkania wychowawców klas I – III z rodzicami.
W klasowych spotkaniach uczestniczyło 65 rodziców, co stanowi 44,8% ogółu.

 

4 IV

XIII Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych.
Udział wzięło 10 uczniów z klas III.
Wyniki:
I miejsce Michał Bogucki (kl. III a)
II miejsce Julia Dominikowska (kl. III c)
III miejsce Ewa Michalska (kl. III a)
IV miejsce Martyna Jóźków (kl. III a)
V miejsce Kajetan Kowal (kl. III c).
A ponadto:
Julia Kowalczuk (kl. III b), Małgorzata Majka (kl. III b), Oliwier Masłowski (kl. III b), Piotr Siwiec (kl. III b) i Miłosz Koliński (kl. III b).
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Grażyna Białek.

 

3 IV

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Naszą szkołę w eliminacjach gminnych reprezentowała drużyna w składzie: Kajetan Kowal (kl. III c), Julia Dominikowska (kl. III c) i Michał Bogucki (kl. III a), która zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do etapu powiatowego.
Uczniów przygotowała Genowefa Zacierka - Jóźków.

 

3 IV

Okręgowa Olimpiada Wiedzy o Czerwonym Krzyżu.
Eliminacje szkolne. Udział wzięło 13 uczniów klas I – III.
Wyniki:
I miejsce – Klaudia Świętoniowska  (kl. I a)
II miejsce – Miłosz Czaniecki (kl. I a)
III miejsce – Zuzanna Ślimak (kl. II a)
IV miejsce – Dominika Borkowska (kl. III a), Martyna Starzyńska (kl. I a), Patryk Fabicki (kl. III b), Ewa Michalska (kl. III a)
a ponadto:
Oskar Brączek (kl. I a), Wiktoria Biskup  (kl. II b), Szymon Jurek (kl. I a), Miłosz Koliński (kl. III b), Julia Kowalczuk (kl. III b) i Klaudia Mazur (kl. II b).
Do etapu rejonowego zakwalifikowało się trzech uczniów: Klaudia Świętoniowska  (kl. I a), Miłosz Czaniecki (kl. I a) i Zuzanna Ślimak (kl. II a).
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Krystyna Włoch.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców i uczestników wykonał: Krzysztof Pędziwiatr.


 

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikowała: Ania
e-mail: bok@pro3w.pl
Data publikacji: 2017-04-10 08:00:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-05-17 00:57Aktualizacja dokonana przez:

Maj 2017 r.

MAJ 2017

30 V

XI Szkolny Konkurs o Świętym Janie Pawle II – Papieżu-Polaku.
Udział wzięło 10 uczniów z klas I – III.
Wyniki:
I miejsce – Dawid Waliduda (kl. III b)
II miejsce – Miłosz Czaniecki (kl. I a) i Piotr Siwiec (kl. III b)
III miejsce – Korneliusz Sobel (kl. III b) i Patryk Fabicki (kl. III b)
IV miejsce – Błażej Lewiński (kl. III b), Angelika Biss (kl. III b) i Wiktoria Biskup (kl. II b)
V miejsce – Klaudia Mazur (kl. II b) i Klaudia Świętoniowska (kl. I a).
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Grażyna Ksiądzyna.

29 V

Okręgowa Olimpiada Wiedzy o Czerwonym Krzyżu.
Organizator: Zarząd Rejonowy i Wojewódzki PCK).
Naszą szkołę w etapie rejonowym reprezentowało trzech uczniów: Miłosz Czaniecki (kl. I a), Klaudia Świętoniowska (kl. I a) i Zuzanna Ślimak (kl. II a). Uczniów przygotowała Krystyna Włoch.

 

26 – 28 V

Trzydniowy biwak harcerski. 
Udział wzięło 35 harcerzy, w tym 9 uczniów naszej szkoły.
W programie m.in.: przygotowanie i obsługa punktów rekreacyjno – sportowych podczas imprezy integracyjnej zorganizowanej przez Przedszkole Nr 2 w Grodkowie, gra terenowa na terenie miasta Grodków.
Zorganizowali: Krzysztof Pędziwiatr, Beata Garncarz i Maria Zioła.

 

24 V

Wycieczka do Mosznej.
Udział wzięło 15 uczniów z klas I – III.
W programie m.in.:
- spotkanie z Zarządem Sejmiku Województwa Opolskiego i wręczenie drobnych upominków wraz z życzeniami z okazji Dni Samorządu Terytorialnego
- zwiedzanie zamku i sąsiadującego z nim parku
Wyjazd zorganizowali Krzysztof Pędziwiatr i Beata Garncarz.

 

23 V

XXIII Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej Szkół.
Organizator: Ośrodek Rekreacji i Kultury w Grodkowie.

Nasza szkoła zdobyła I miejsce w kategorii plastyka.
Zostały wystawione prace uczniów: Kacpra Kowala (kl. III c), Rafaeli Słodkowskiej (kl. III c), Martyny Jóźków (kl. III a), Marceliny Wach (kl. III a), Pawła Schie (kl. II b) i Wiktorii Guzik (kl. I a).
Przygotowała Jolanta Birecka.

 

23 V

XI Szkolny Konkurs na Plakat „Moja pierwsza książka”.
Udział wzięła 1 uczennica z kl. I a: Klaudia Świętoniowska.
Konkurs zorganizowała Krystyna Włoch.

20 V

Wyjazd na Górę Św. Anny.
W programie m.in.: udział w uroczystych obchodach wojewódzkich rocznicy III Powstania Śląskiego
Udział wzięło ok. 50 harcerzy, w tym 19 harcerzy z drużyny z naszej szkoły.
Wyjazd zorganizował Krzysztof Pędziwiatr.

 

15 V

Szkolny Konkurs na Plakat o Treści Ekologicznej.
Udział wzięło 5 uczniów z klas I – III.
Wyniki:
I miejsce Miłosz Czaniecki (kl. I a)
II miejsce Marcelina Białek (kl. II a), Karolina Chudoba (kl. II a), Ewa Michalska (kl. III a)
i Klaudia Świętoniowska (kl. I a)
Konkurs zorganizowały i przeprowadziły Barbara Kabaj i Gabriela Kotas. Prace oceniła Jolanta Birecka.

15 V

XIII Szkolny Konkurs Wiedzy o Józefie Elsnerze.
Udział wzięło 16 uczniów z klas I – III.
Wyniki:
I miejsce Paweł Schie (kl. II b)
II miejsce Wiktoria Biskup (kl. II b)
III miejsce Klaudia Mazur (kl. II b)
 IV miejsce Martyna Jóźków (kl. III a)
V miejsce Patryk Fabicki (kl. III b)
VI miejsce Dominika Borkowska (kl. III a) i Mateusz Miłuch (kl. I b)
a ponadto:
Marek Gaik (kl. I b), Miłosz Koliński (kl. III b), Miłosz Myszkiewicz (kl. III b), Julia Bogucka (kl. III a), Wojciech Dudzik (kl. II b), Marcelina Wach (kl. III a), Dawid Waliduda (kl. III b), Amelia Grzywnowicz (kl. II a), Kamila Gluza (kl. III a).
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Krystyna Włoch.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców i uczestników wykonał Krzysztof Pędziwiatr.

 

15 V

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych.
Spotkanie uczniów klas III z przedstawicielami z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Budowlanych  w Brzegu. Zorganizowała Krystyna Włoch.

 

11 V

XIII Szkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej.
Udział wzięło 7 uczniów z klas I – III.
Wyniki:
I miejsce Ewa Michalska (kl. III a)
II miejsce Kajetan Kowal (kl. III c)
III miejsce Karolina Chudoba (kl. II a)
a ponadto: Zuzanna Ślimak (kl. II a), Julia Dzierżypolska (kl. I b), Łukasz Białowąs (kl. III c) i Mateusz Miłuch (kl. I b).
Konkurs zorganizowały i przeprowadziły Barbara Kabaj i Gabriela Kotas.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców i uczestników wykonał Krzysztof Pędziwiatr.

 

10 V

IV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża dla Szkół Gimnazjalnych.
Naszą szkołę w etapie rejonowym reprezentowała drużyna w składzie: Ewa Michalska (kl. III a), Małgorzata Majka (kl. III b), Julia Dominikowska (kl. III c), Michał Bogucki (kl. III a) i Kajetan Kowal (kl. III c), która zajęła II miejsce. Uczniów przygotowała Agnieszka Zawada.

 

10 V

Spotkanie profilaktyczne.

W spotkaniu z podróżnikiem, terapeutą Mariuszem Kurcem pt. „Człowiek w drodze – własne świadectwo” udział wzięli uczniowie klas I-  III.
Zorganizowała Krystyna Włch.

 

 

 

9 V

XVII Szkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej.
Udział wzięło 21 uczniów z klas I – III.
Wyniki:
w kategorii klas pierwszych
I miejsce Miłosz Czaniecki (kl. I a)
II miejsce Maciej Grzybowski (kl. I a)
III miejsce Adam Kowalczyk (kl. I a) i Martyna Starzyńska (kl. I a)
a ponadto: Maciej Siwiec (kl. I a), Szymon Jurek (kl. I a) I Klaudia Świętoniowska (kl. I a)
w kategorii klas drugich
I miejsce
Klaudia Płonka (kl. II a) 
II miejsce Paweł Schie (kl. II b)
III miejsce Zuzanna Ślimak (kl. II a)
a ponadto: Natalia Ryłko (kl. II b), Marcelina Białek (kl. II a), Wiktoria Biskup (kl. II b), Tomasz Gaik (kl. II b), Dominik Brączek (kl. II b) i  Sebastian Bongilaj (kl. II b)
w kategorii klas trzecich
I miejsce
Michał Bogucki (kl. III a)
II miejsce Ewa Michalska (kl. III a)
III miejsce Oliwier Masłowski (kl. III b)
a ponadto: Patryk Fabicki (kl. III b) i Dawid Waliduda (kl. III b).
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Barbara Broda.
Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców i uczestników wykonał Krzysztof Pędziwiatr


8 V

Gminny Konkurs „Z przeszłości i teraźniejszości Miasta i Gminy Grodków”.
Organizator: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny.
Wyniki:
I miejsce drużyna w składzie: Marcelina Białek (kl. II a), Alicja Gardas (kl. II a) i Klaudia Płonka (kl. II a). Uczniów przygotowała Krystyna Włoch.
II miejsce drużyna w składzie: Wiktoria Biskup (kl. II b), Klaudia Mazur (kl. II b) i Paweł Schie (kl. II b). Uczniów przygotowała Jadwiga Sikorska.

6 V

Gra miejska „Książęce manewry” w Brzegu.
Udział wzięło 6 harcerzy, celem było zorganizowanie i obsługa punktu na jednej z tras gry. Zadaniem uczestników było oddanie strzałów do celu, a także pokonanie trasy na nartach.
Zorganizowali Krzysztof Pędziwiatr i Beata Garncarz.

 

3 V

Gminne obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 – Maja.
W gminnych obchodach udział wzięli:
- poczet sztandarowego szkoły; opiekun Grażyna Białek;
- delegacja harcerzy; opiekunowie: Krzysztof Pędziwiatr i Beata Garncarz.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikowała: Ania
e-mail: bok@pro3w.pl
Data publikacji: 2017-05-17 00:57:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-06-09 08:36Aktualizacja dokonana przez:

Czerwiec 2017r.

CZERWIEC 2017

 

23 VI

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

 

20 VI

Uroczystość wręczenia Nagród Burmistrza dla Najlepszych Uczniów. 
Z naszej szkoły Nagrodę Burmistrza otrzymali uczniowie z klasy III c: Julia Dominikowska i Kajetan Kowal.

13 VI

XL Spotkanie Terapii Zajęciowej i Rekreacji wraz z Przeglądem Zespołów Nieprzetartego Szlaku im. Juliana Kiełbasy.
W imprezie udział wzięło ponad 300 uczestników z Ośrodków i Szkół Specjalnych z: Nysy, Brzegu, Opola, Prudnika, Czarnowąs i Grodkowa.
Organizatorem imprezy była 14 DH „Zadyma” przy naszym gimnazjum. W organizację zaangażowanych było 50 wolontariuszy, w tym 47 uczniów naszej szkoły pod kierunkiem Krzysztofa Pędziwiatra, Beaty Garncarz i Marii Zioły.

 

9 VI

Bieg Olimpijski w Jędrzejowie.
Udział wzięło 42 uczniów naszej szkoły.
Opiekunowie Jolanta Rzepecka- Lejczak, Beata Garncarz i Robert Prokop.

 

5 VI

Wycieczka historyczno – krajoznawcza po miejscowościach gminy Grodków.
Organizator: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie.
W wycieczce udział wzięło 6 uczniów z klas I - II. Opiekun: Krystyna Włoch.

 

5 VI

Apel dla uczniów klas I – III.
Podsumowanie szkolnych konkursów. Zostało wręczonych około 130 dyplomów dla uczniów (85,3% ogółu), którzy wzięli udział w szkolnych konkursach zorganizowanych przez szkołę w II półroczu.

 

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikowała: Ania
e-mail: bok@pro3w.pl
Data publikacji: 2017-06-30 13:39:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-06-30 13:39Aktualizacja dokonana przez: