Poniedziałek, 8 luty 2016 
Imieniny:

Gimnazjum Publiczne Nr 2
im. Józefa Elsnera w Grodkowie

 

49-200 Grodków ul. Mickiewicza 10 tel. (77) 415-54-34

e-mail: g2grodkow@wodip.opole.pl


Styczeń 2016 r.

STYCZEŃ 2016

 

29 I

Apel dla uczniów klas I – III:

- podsumowanie eliminacji gminnych wojewódzkich konkursów przedmiotowych;
- podsumowanie wyników nauczania i zachowania za I półrocze;
- wręczenie dyplomów i listów gratulacyjnych uczniom za uzyskanie miana „Ucznia Wyróżnionego”, „100% frekwencję na zajęciach lekcyjnych”, „Najlepszego czytelnika w klasie i w szkole” oraz uczniom, którym przyznano stypendia motywacyjne za wyniki w nauce.

 

28 I

Spotkania wychowawców klas z rodzicami.
W klasowych spotkaniach uczestniczyło 91 rodziców, co stanowi 55,8% ogółu.

 

27 I

Wyjazd uczniów do Strzelina.
W programie: spektakl teatralny pt. „Zemsta”:
- udział wzięło 46 uczniów z klas: II abc; kierownik: Danuta Zaryczańska, opiekunowie: Genowefa Zacierka-Jóźków i Jolanta Birecka;
- udział wzięło 33 uczniów z klas: III abc; kierownik: Grażyna Białek, opiekunowie: Krystyna Włoch i Maria Zioła.
Wyjazd zorganizowała Danuta Zaryczańska.

27 I

Wojewódzki Konkurs Geograficzny.
Nasze gimnazjum było organizatorem eliminacji gminnych, w którym udział wzięło 10 uczniów z dwóch szkół: Gimnazjum Publicznego Nr 1 i Nr 2 w Grodkowie. Członkiem komisji była Grażyna Ksiądzyna.
Naszą szkołę reprezentowało siedmiu uczniów: Michał Bogucki (kl. II a), Piotr Siwiec (kl. II b), Julia Dominikowska (kl. II c), Kajetan Kowal (kl. II c), Jakub Hankus (kl. III a), Kamil Trzuskowski (kl. III a) i Wiktoria Łuciów (kl. III b).
Wyniki naszych uczniów:
I miejsce – Kajetan Kowal (kl. II c) – opiekun Grażyna Ksiądzyna
II miejsce – Julia Dominikowska (kl. II c) – opiekun Grażyna Ksiądzyna
III miejsce – Jakub Hankus (kl. III a) – opiekun Iwona Krawiec.

 

22 I

Wojewódzki Konkurs Fizyczny.
Naszą szkołę w eliminacjach gminnych reprezentował jeden uczeń: Szymon Gluza (kl. III a), który zajął I miejsce. Opiekun ucznia: Genowefa Zacierka-Jóźków.


20 I

Wojewódzki Konkurs Historyczny.
Nasze gimnazjum było organizatorem eliminacji gminnych, w którym udział wzięło 15 uczniów z dwóch szkół: Gimnazjum Publicznego Nr 1 i Nr 2 w Grodkowie. Członkiem komisji była Jadwiga Sikorska.
Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów: Michał Bogucki (kl. II a), Kajetan Kowal (kl. II c), Jakub Hankus (kl. III a), Kamil Trzuskowski (kl. III a) i Michał Włodarczyk (kl. III b)..
Wyniki naszych uczniów:
II miejsce – Jakub Hankus (kl. III a)
III miejsce – Kajetan Kowal (kl. II c).
Opiekunowie uczniów: Jadwiga Sikorska i Danuta Zaryczańska.

 

19 I

Wojewódzki Konkurs Biologiczny.
Nasze gimnazjum było organizatorem eliminacji gminnych, w którym udział wzięło 10 uczniów z dwóch szkół: Gimnazjum Publicznego Nr 1 i Nr 2 w Grodkowie. Członkiem komisji była Iwona Krawiec.
Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów: Michał Bogucki (kl. II a), Julia Dominikowska (kl. II c), Kajetan Kowal (kl. II c), Oliwia Błażniak (kl. III a), Dominika Gwóźdź (kl. III a) i Kamil Trzuskowski (kl. III a).
Wyniki naszych uczniów:
III miejsce – Dominika Gwóźdź (kl. III a)
IV miejsce – Julia Dominikowska (kl. II c).
Opiekun uczniów: Iwona Krawiec.

 

18 I

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego.
Naszą szkołę w eliminacjach gminnych reprezentowało dwóch uczniów: Marcelina Białek (kl. I a) i Michał Bogucki (kl. II a). Opiekun uczniów: Małgorzata Dresler.

16 I

Indywidualne zawody tenisa stołowego.
Naszą szkołę w eliminacjach gminnych reprezentowało ośmiu uczniów: Jolanta Maszkowska (kl. III c), Łukasz Białowąs (kl. II c), Julia Dominikowska (kl. II c), Paweł Makuła (kl. II c), Kacper Rak (kl. II c), Klaudia Płonka (kl. I a), Wojciech Dudzik (kl. I b) i Aleksander Fiałkowski (kl. I b).
Wyniki naszych uczniów:
W kategorii dziewcząt:
I miejsce – Julia Dominikowska (kl. II c)
II miejsce - Klaudia Płonka (kl. I a)
III miejsce - Jolanta Maszkowska (kl. III c)
W kategorii chłopców:
I miejsce – Aleksander Fiałkowski (kl. I b)
III miejsce - Wojciech Dudzik (kl. I b).
Opiekunowie uczniów: Jolanta Rzepecka-Lejczak i Robert Prokop.

15 I

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego.
Naszą szkołę w eliminacjach gminnych reprezentowało pięciu uczniów: Julia Dominikowska (kl. II c), Michał Bogucki (kl. II a), Kamil Trzuskowski (kl. III a), Wiktoria Łuciów (kl. III b) i Paweł Schie (kl. I b).
Wyniki naszych uczniów:
IV miejsce – Julia Dominikowska (kl. II c).
Opiekun uczniów: Grażyna Białek.

14 I

Wojewódzki Konkurs Polonistyczny.
Nasze gimnazjum było organizatorem eliminacji gminnych, w którym udział wzięło 7 uczniów z trzech szkół: Gimnazjum Publicznego Nr 1 i Nr 2 w Grodkowie oraz z Publicznego Zespołu Szkół w Jędrzejowie. Członkami komisji były Stefania Maćkowiak – Konieczna i Danuta Zaryczańska.
Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Julia Dominikowska (kl. II c), Dominika Gwóźdź (kl. III a) i Katarzyna Duda (kl. III c).
Wyniki naszych uczennic:
II miejsce – Julia Dominikowska (kl. II c) – opiekun Danuta Zaryczańska
III miejsce – Dominika Gwóźdź (kl. III a) – opiekun Grażyna Ksiądzyna.


13 I

Piłka ręczna dziewcząt.
W półfinale wojewódzkim drużyna zajęła III miejsce.
Drużyna w składzie:
Klaudia Lewińska (kl. III a), Ewa Wójcik (kl. III a), Kinga Madalińska (kl. III b), Kamila Prochera (kl. III b), Kornela Puszkiewicz (kl. III b), Paulina Puda (kl. III c), Barbara Garncarz (kl. II a), Julia Dominikowska (kl. II c), Klaudia Płonka (kl. I a), Amelia Grzywnowicz (kl. I a) i Zuzanna Ślimak (kl. I a).
Opiekunowie drużyny: Jolanta Rzepecka-Lejczak i Robert Prokop.

11, 12, 13 I

Próbny egzamin gimnazjalny dla uczniów klas III
- język obcy
(język angielski na poziomie podstawowym i rozszerzonym, język niemiecki i język rosyjski na poziomie podstawowym)
- część humanistyczna (historia i wos, język polski)
- część matematyczno – przyrodnicza (przedmioty przyrodnicze i matematyka)

9 I

Piłka ręczna dziewcząt.
W zawodach powiatowych II miejsce.
Drużyna w składzie:
Klaudia Lewińska (kl. III a), Ewa Wójcik (kl. III a), Kinga Madalińska (kl. III b), Kamila Prochera (kl. III b), Paulina Puda (kl. III c), Julia Dominikowska (kl. II c), Klaudia Płonka (kl. I a), Amelia Grzywnowicz (kl. I a) i Zuzanna Ślimak (kl. I a).
Drużyna zakwalifikowała się do rozgrywek na wyższym szczeblu.
Opiekunowie drużyny: Jolanta Rzepecka-Lejczak i Robert Prokop.

5 I – 6 I

Dwudniowy biwak harcerski w naszej szkole.
Biwak połączony był z wyjazdem na Orszak Trzech Króli w Brzegu.
Udział wzięło 15 harcerzy, w tym 2 absolwentów naszej szkoły.
Zorganizowali Krzysztof Pędziwiatr, Beata Garncarz i Maria Zioła. 

 

Gimnazjum Publiczne Nr 2

im. Józefa Elsnera w Grodkowie

49-200 Grodków, ul. Mickiewicza 10

tel. (77) 415-54-34

  • Data aktualizacji: 2016-02-01 01:50:59
  • Licznik odwiedzin: 221814